یک جمعیت بحرینی تأکید کرد، اظهارات وزیرامورخارجه بحرین در تمجید از شیمون پرز رئیس سابق رژیم صهیونیستی، نظر شخصی او است.

به گزارش پرس شیعه؛ جمعیت “وعد” بحرین اعلام کرد: تمجید “خالد بن احمد آل خلیفه” از شیمون پرز پذیرفتنی نیست و نظر شخصی او می باشد، و برخلاف نظر مردم بحرین است.
این جمعیت بحرینی تأکید کرد که مردم بحرین در یک سنگر در کنار مردم فلسطین و گروه‌های مبارز آن هستند، که تلاش می‌کنند سرزمین فلسطین را آزاد کنند و یک دولت دموکراتیک مستقل به پایتختی قدس تشکیل دهند.
جمعیت وعد خاطرنشان کرد: شیمون پرز از سران رژیم صهیونیستی که این رژیم دیروز از مرگ او خبر داد، از زمان پا گذاشتن به سرزمین فلسطین، جنایتهای خونباری را علیه مردم فلسطین و کودکانشان مرتکب شد، وی عضوی از باندهای هگانای صهیونیستی و از عاملان کشتارها در عملیات خوشه‌های خشم و جنایت قانا در مقر سازمان ملل متحد در جنوب لبنان در آوریل ۱۹۹۶ بود. و در کنار دیگر سران رژیم اشغالگر، مسؤول خونهایی است که این رژیم بر زمین ریخته است.
جمعیت وعد تأکید کرد: اظهارنظر وزیر خارجه در تویتر، که از شیمون پرز به عنوان مرد صلح یاد کرده بود، برخلاف موضع رسمی بحرین و مردم این کشور است که از مسأله فلسطین و مبارزه مردم آن و حق آزادسازی سرزمین و بیرون راندن اشغالگران حمایت می کنند، و رژیم صهیونیستی را دشمنی می دانند که سرزمین فلسطین را اشغال کرده است.
جمعیت وعد ادامه داد: همه اقشار مردم بحرین در کنار برادران فلسطینی خود ایستاده اند، و شیمون پرز را جنایتکار جنگی می دانند، و تأکید دارند که سران رژیم صهیونیستی باید به دلیل جنایتهایشان در دادگاه‌های عادلانه بین المللی محاکمه شوند.