«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در یادداشتی سراسر ضد ایرانی در یک روزنامه آمریکایی تاکید کرده که ایران دیگر از «گزینه نظامی» آمریکا ترسی ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ در ادامه اظهارات صهیونیست‌ها علیه ایران، وزیر سابق جنگ این رژیم در اظهارنظری گستاخانه، ۸۰ میلیون ایرانی را خطرناک‌تر از داعش خوانده است.

«موشه یعلون» در لس آنجلس تایمز یادداشتی با این عنوان نوشته است: «چرا ایران خطرناک‌تر از داعش است؟»

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی با ادبیات گستاخانه به برجام اشاره و تاکید کرده «توافق هسته‌ای شاید خطر بمب اتمی ایران را به تاخیر انداخته باشد اما تهدید چند بعدی یک ایران قوی ۸۰ میلیونی نظامی‌ و معتقد به امام زمان، برای منافع غرب بسیار بیشتر از تهدید اراذل و اوباش و جانیان سنی مذهب رقه(سوریه) و موصل(عراق) است».

وی درباه مزایای برجام اینطور نوشت: «توافق هسته‌ای طرح هسته‌ای نظامی ایران را برای ۱۰ تا ۱۵ سال به تاخیر می‌اندازد، تنش‌های نظامی سیاسی با ایران را کاهش می‌دهد، بازارهای جدیدی در ایران باز می‌کند و سبب همکاری با ایران در جنگ با داعش می‌شود اما تنها یکی از آنها که همان تاخیر در برنامه اتمی ایران است، به ضرر ایران بوده چرا که هر دو طرف توافق، نظر مشترکی در حصول به دیگر مسائل دارند».

یعلون در ادامه از رفع تحریم‌ها و همچنین بی توجهی به برنامه موشکی بالستیک ایران به شدت انتقاد می‌کند و می‌گوید ایران از گزینه نظامی آمریکا هراسی ندارد.

او می‌نویسد: «این موضوع(انتقادات وارده به برجام) همچنین تا حد زیادی توسعه نفوذ ایران در سراسر منطقه را شامل می‌شود چرا که ایران دیگر ترسی از “گزینه نظامی” به رهبری آمریکا ندارد».

وزیر جنگ سابق صهیونیست‌ها، حمایت تهران از دولت سوریه، حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن و همچنین حمایت از حماس و جهاد اسلامی فلسطین و اقدامات «نیروهای نیابتی ایران» در بحرین و عربستان سعودی را به عنوان «رفتار سرکش ایران» می‌خواند.

وی ادعا کرد: «مذاکره‌کنندگان ایرانی در توافقی که قرار بود تنها به یافتن راه‌حلی مسالمت‌آمیز برای برنامه اتمی نظامی ایران محدود باشد، عالی و زیرک بودند. آنها با دست ضعیفی که داشتند، به خوبی بازی کردند. بعد از ۱۴ سال که محدودیت‌های کلیدی برداشته شوند، شاید جهان در موقعیت بدتری برای ممانعت از دستیابی ایران قرار بگیرد».

یعلون ادامه می‌دهد: «اکنون کشورهای نگران باید با هم برای مانع شدن ایران در استفاده از توافق هسته‌ای برای ترسیم مجدد نقشه سیاسی خاورمیانه به نفع خودش کار کنند».

او مدعی است که به اقداماتی «فراتر از» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای بازرسی از تاسیسات اتمی ایران نیاز است چرا که پیش از این، «سرویس‌های اطلاعاتی غربی بخش اعظم نقض تعهدات اتمی ایران را فاش کردند و نه آژانس».

وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی همچنین بار دیگر مخالفت صهیونیست‌ها و غربی‌ها با برنامه موشکی ایران را به همراه ادعای نخ نما شده حمایت ایران از تروریسم تکرار کرد.

یعلون نوشت: «کشورهای نگران باید به فشار بر ایران به دلیل برنامه موشکی و حمایت آن از تروریسم ادامه دهد. آنها همچنین باید با هم برای اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل که ایران را از گسترش تسلیحات در منطقه منع می‌کند، کار کنند. راستی هیچ کدام از این اقدامات، مفاد توافق هسته‌ای را نقض نمی‌کند».

وی ادامه داد: «برای ترمیم این احساس که غرب به رهبری آمریکا ایران را بخشی از راه‌حل مشکلات خاورمیانه می‌بیند و نه منبع اصلی بی ثباتی و رادیکالیسم منطقه، خیلی دیر نشده است».

وزیر سابق جنگ صهیونیست‌ها افزود: «آنهایی که اعتقاد داشتند توافق هسته‌ای به یک ایران میانه‌روتر، بازتر و اصلاح طلب در داخل و خارج از کشور منجر خواهد شد، با عرض تاسف باید گفت که از تفکر رویایی و ارزومندانه رنج می‌برند.

وی با ابراز دشمنی نسبت به جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد مادامیکه حکومت دینی در ایران باشد « هیچ شانسی وجود ندارد که ما شاهد حضور یک مغازه مک دونالد در تهران باشیم».

یعلون با تاکید بر «منسوخ» شدن هرگونه درگیری بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی سنی مذهب نوشته است: «امروزه، اعراب و اسرائیلی‌ها در یک قایق مشترک هستند و ما در اطرافمان با تهدیداتی که ایران از آنها حمایت می‌کند، مواجهیم و از این منظر که چگونه به این تهدیدات بپردازیم ما به طور کلی با هم توافق داریم».

وی درپایان می‌نویسد: «آنچه ما در رهبری متحدان سنتی‌مان در غرب به ویژه دوستان خوبمان در آمریکا کم داریم، رهبری است. اگر رئیس‌جمهور اوباما یا جانشینش اولویت‌هایش را تغییر دهد و کارزاری برای اعمال فشار بر ایران جهت متوقف کردن سیاست‌های ثبات زدایش را رهبری کند، در آن صورت آمریکا شرکای مشتاقی در بین هم عرب‌ها و هم اسرائیلی‌ها خواهد یافت».