وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی، اقدام دولت ترامپ در خروج یکجانبه از برجام و سپس تلاش برای انعقاد توافقی جدید را «غیرقابل قبول» خواند.

به گزارش شیعه پرس، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران که برای شرکت در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، در مصاحبه با «مارگارت برنان» مجری شبکه خبری سی‌بی‌اس، خواسته دولت کنونی آمریکا برای دستیابی به یک توافق جدید با ایران را به برهم زدن ناموجه یک معامله منعقده تشبیه کرد و آن را «غیرقابل قبول» خواند.

ظریف در گفتگو با مجری شبکه سی بی اس گفت: «[فرض کنید] شما به من ساختمانی را می فروشید، اما یک سال بعد کسی که شرکت شما را به ارث برده، می آید و به من می گوید که به اندازه کافی پول پرداخت نکرده ام، و خواستار انعقاد توافقی بهتر برای خود و توافقی بدتر برای من می شود. به قول آقای ترامپ، در کجای تاریخ کسی با چنین چیزی موافقت کرده است؟»

گفتنی است به رغم محدودیتهای اعمالی دولت آمریکا بر تردد وزیر خارجه ایران در شهر نیویورک که با هدف جلوگیری از حضور ایشان در رسانه های آمریکایی و انجام مصاحبه صورت می گیرد، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت خارجه ایران در یک پیام توئیتری نوشت: «با آنکه ویزای ایشان اجازه حضور در استودیو را نمی داد، استودیو سیار [سی بی اس برای انجام مصاحبه] به محل اقامت هیأت ایرانی اعزام شد».