گرگان – امام جمعه گرگان گفت: عالم بشریت حتی آنهایی که اسلام را نمی‌شناسند، تحت تاثیر شخصیت امام حسین (ع) هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان گرگان با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، اظهار کرد: امام حسین (ع) از مرزهای دینی و اعتقادی عبور کرد و دیگر مختص به شیعیان نیست.

وی افزود: گاندی یکی از عاشقان امام حسین (ع) بود که به گفته خودش هندوستان را با درس گرفتن از مکتب آن حضرت از استعمار انکلیس نجات داد و به احترام امام حسین (ع) روزهای تاسوعا و عاشورا در هندوستان تعطیل است.

نورمفیدی تصریح کرد: امام حسین (ع) برای مبارزه با ظلم و جنایت و همچنین حمایت از شخصیت، شرافت و کرامت انسانی، دست به قیام زد و عزدارای‌های ماه محرم باید معرف شخصیت آن حضرت باشد.

وی ادامه داد: در مجالس عزاداری امام حسین (ع) نباید فقط به اشک ریختن فکر کنیم، بلکه باید شخصیت آن حضرت معرفی شود، زیرا مکتب عاشورا بهترین سپری است که می‌تواند از فرزندان ما محافظت کند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی نیز گفت: بخش مهمی از امینت کشور بر عهده نیروی انتظامی است و مردم باید با این عزیزان که در تمامی نقاط کشور حضور دارند، همکاری کنند.

نورمفیدی همچنین با گرامیداشت ۱۳ مهرماه سالروز تبعید امام خمینی (ره) از عراق به فرانسه، خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) در زمان تبعیدش به فرانسه، مبارزه را رها نکرد و حتی با آغاز دروس فقهی، بسیاری از حوزویان نجف را انگشت به دهان گذاشت.