آماده باش امنیتی و مردمی برای حفاظت از شهرها و اماکن شیعه عربستان در آستانه ماه محرم آغاز شده در حالی که عده ای در تلاش هستند همچنان علیه شیعیان دست به تبلیغات و جوسازی بزنند.

به گزارش پرس شیعه؛ موضوع آمادگی مردم برای جلوگیری از حملات تروریست ها و گروههای تکفیری علیه شیعیان بخصوص در کشورهایی مانند عربستان که سابقه بسیاری در اینگونه حملات در مناسبت هایی ازجمله ماه محرم دارد، از اهمیت خاصی برخوردار است.

شبکه عرب زبان خط هجر دراین زمینه گزارش کرد که شخصی مشکوک در شهر البحاری در قطیف عربستان در شرایطی غیر عادی مشاهده شد که مردم فورا به نیروهای امنیتی موضوع را گزارش کردند.

وقتی از این شخص در باره علت حضورش در منطقه سوال شد تلاش کرد با خودرو از محل فرار کند اما جوانان او را دستگیر کرده و به نیروهای امنیتی سعودی تحویل دادند.

این درحالیست که برخی از این حادثه ضد شیعیان سوء استفاده کرده و در شبکه های اجتماعی هشتگی به نام “تعدی شیعیان به یک سنی در قطیف” به راه انداختند بدون آنکه موضوع تلاش فرد مشکوک برای فرار مورد توجه باشد. این منطقه تا زمان حاضر شاهد تهدیدهای تروریستی بوده و در شرایط فعلی هم بسیار حساس است.

‎پلیس منطقه الشرقیه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این شخص از اهالی رأس تنوره بوده اما به این موضوع که آیا عضو داعش بوده یا خیر و علت حضورش در این منطقه اشاره نکرد.