چارلز براون فرمانده نیروی هوایی آمریکا گفت که نظامیان روس و آمریکایی در مورد اهداف خود در سوریه تبادل اطلاعات نمی کنند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از رأی الیوم، وی افوزد: ما هیچگونه تماس ویژه در مورد عملیات خود نداریم، هر کدام از ما (نیروهای روسیه و آمریکا) برآوردهای خاص خود را در عملیات و پرواز جنگنده هایمان داریم.

پنتاگون از روسیه خواسته است که از مناطق شمالی روسیه که نیروهای ویژه آمریکا در حال آموزش نیروها برای مبارزه با داعش هستند، فاصله بگیرند.

چارلز براون که فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه را بر عهده دارد، تصریح کرد: مسئولان به منظور حفظ امنیت نیروهایمان از مسکو خواسته اند که نیروهای خود را از مناطقی در شمالی سوریه دور کنند.

وی ادامه داد: مسکو نیز از نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا خواسته است که از برخی فرودگاه هایی که ارتش روسیه از آن استفاده می کند، دور باشند. از سوی دیگر پیتر کوک مسئول رسانه ای پنتاگون گفت که روسیه با این درخواست آمریکا موافقت کرده است.

پنتاگون سال گذشته اعلام کرد که حدود ۵۰ نفر از نیروهای ویژه خود را برای همکاری با نیروهای مخالف گروه تروریستی داعش در سوریه به این کشور اعزام خواهد کرد، مسئولان واشنگتن هنوز در مورد مکان حضور این نیروها و پیشروی های حاصل شده اظهار نظر نکرده اند.

آمریکا از آگوست ۲۰۱۴ ائتلاف بین المللی ضد داعش در عراق و سوریه را فرماندهی می کند.