قم – مراسم افتتاح نمادین اردوهای راهیان نور دانش آموزی کشور با حضور سردار نقدی و معاون وزیر آموزش و پرورش در حرم حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم افتتاحیه اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش آموزی با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفان، معاون پرورشی وزیر ‌آموزش و پرورش، تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، رئیس قرارگاه راهیان نور کشور، استاندار قم و مدیرکل آموزش و پرورش استان قم در حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد.

در این مراسم نمادین هزار دانش آموز از استان‌های قم، تهران، البرز، اصفهان، مرکزی و سمنان حضور داشتند و آماده اعزام به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس بودند.

از کل کشور در سال جاری یک میلون و ۳۷ هزار دانش آموز در دوره اول به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم طی سخنانی در این مراسم ابراز کرد: افتخار و عزت بزرگی نصیب قم شد که افتتاح نمادین اعزام دانش آموزان به اردوی راهیان نور در قم و در کنار حرم حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار می‌شود.

حمیدرضا شیخ الاسلام دژاکام خطاب به دانش آموزان ابراز کرد: شما به سرزمینی اعزام می‌شوید که نوجوانان و جوانان در آن مناطق از کشورمان دفاع کردند تا ما امروز در آسایش به سر بریم.

وی افزود:‌ از استان قم در هشت سال جنگ تحمیلی بیش از ۶ هزار نفر در مناطق جنگی حضور یافتند و به درجه شهادت نائل شدند.

دانش آموزان شرکت کننده در این مراسم صبح شنبه از بیت امام خمینی(ره) در قم به صورت پیاده حرکت کرده و در حرم حضرت معصومه(س) حضور یافتند و پس از شرکت در مراسم افتتاحیه و زیارت بارگاه ملکوتی حرم حضرت فاطمه معصومه(س) به مناطق جنگی اعزام می‌شوند.