امام جمعه زابل گفت: مردم به شاخصه‌های انتخاب اصلح توجه کنند.

به گزارش پرس شیعه،حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در زابل اظهار داشت: انتخابات نشانه مردم سالاری دینی است و تمام مسئولین در نظام اسلامی توسط خود مردم مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب می‌شوند.

وی افزود: انتخابات عقلانی و به دور از احساسات باشد و ملاک خدا باشد، ملاک اصل و شرع مقدس باشد، ملاک این باشد که کدام یک از کاندیدا در گفتمان انقلاب اسلامی است و خط امام راحل را چگونه زیباتر از دیگران طی می‌کند و چقدر بیشتر از دیگران پیرو ولایت فقیه است.

امام جمعه زابل گفت: فرد اصلح را در بین صالحین انتخاب کنیم به دور از فکر طایفه‌ای، خانوادگـی و دوست و فامیلی و قومی و قبیله‌ای، نگاهمان بلند باشد و اندیشه جزیی نداشته باشیم و منفعت کلی را در نظر بگیریم که منفعت جزء ما در این منفعت کلی است و نماینده وکیل شما است.

کیخا تصریح کرد: در انتخابات سعی کنیم انتخاب ما برنامه‌محور باشد نه شخص‌محور، نگاه کنیم کدام یک از کاندیدها برنامه دارد برای زابل، چقدر مشکلات سیستان را می‌شناسد و چقدر اشراف دارد از مشکلات مردم، چقدر در بطن جامعه بوده و چقدر مستضعفین و فقرا را بهتر می‌شناسد و چقدر برنامه دارد برای رفع مشکلات، شخص محور نباشیم هر کسی می‌خواهد باشد از هر طایفه‌ای که می‌خواهد باشد حتی عزیزترین افراد ما هم باشد ملاک را خدا قرار بدهیم و بعد به او رای بدهید.

امام جمعه زابل تاکید کرد: انتخاب بر اساس شاخص‌های اسلامی و انقلابی باشد و ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های شهدا مدنظر باشد، به کسی رای بدهیم که مجلس به او نیاز داشته باشد نه کسی که او نیاز به مجلس دارد، این ملاک‌ها را مد نظر داشته باشیم تا در پیشگاه خداوند سربلند باشیم.

وی افزود: تبلیغات با اصول اسلامی باشد و وعده‌های محال و نامعقول داد نشود و دروغ گفته نشود و کاندیداها وعده‌هایی بدهند که می‌توانند عمل کنند و بتوان انجامش داد.