نزدیک به ۱۵ نفر از نیروهای امنیتی مصر در پی درگیری با عناصر گروه تروریستی موسوم به بیت المقدس در صحرای سیناء و شهر رفح کشته و زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، شماری از نیروهای امنیتی مصر در پی حملات عناصر تروریستی در صحرای سیناء کشته و زخمی شدند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی مصر در جنوب العریش واقع در شمال صحرای سیناء هدف حملات عناصر گروه تروریستی موسوم به «بیت المقدس» قرار گرفتند که ۵ نفر از آنها کشته شدند.

همچنین یک خودرو نظامی نیروهای امنیتی مصر نیز در ورودی شهر رفح بر اثر انفجار بمب کارگذاشته شده در جاده بین المللی رفح هدف واقع شد که در پی آن یک سرباز مصری کشته و ۸ تَن دیگر زخمی شدند.

روز شنبه بر اثر درگیری ها میان نیروهای امنیتی مصر با عناصر مسلح در شمال صحرای سیناء، ۸ عنصر مسلح کشته و ۷ تَن دیگر نیز زخمی شدند.

همچنین عناصر تروریستی گروه بیت المقدس پیش از این ۴ نفر از شیوخ ساکن جنوب شهر رفح را به دلیل محکوم کردن اقدامات تروریستی علیه ساکنان مناطق رفح و شیخ زوید ربودند.

لازم به ذکر است گروه تروریستی موسوم به «انصار بیت المقدس» خطرناکترین گروه تروریستی مسلح در شبه جزیره سیناء است که از چندین ماه پیش خود را «ولایت سیناء» نامیده و با گروه تروریستی داعش اعلام بیعت کرده است.

ارتش مصر برای مقابله با تروریست ها در سیناء،‌ عملیات های گسترده نظامی را از چند ماه گذشته در این منطقه آغاز کرده است.