روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش داد که دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه از سال ۱۹۹۵ میلادی مالیات نداده است.

به گزارش پرس شیعه؛ این روزنامه که طرفدار هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات است، خاطرنشان کرد که ترامپ از آن سال زیان مالی خود را به ارزش ۹۱۶ میلیون دلار اعلام کرد که این امر باعث شد به شکل قانونی بتواند حدود ۲۰ سال از پرداخت مالیات فرار کند.

در حالی که بیش از ۳۰ روز به موعد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی است، روزنامه نیویورک تایمز با دستیابی به جزئیات سوابق مالیاتی ترامپ نوشت: ترامپ ۲۱ سال قبل مدعی شده بود ۹۱۶ میلیون دلار متضرر شده است و این می‌تواند بدان معنا باشد که او از این راه برای معافیت مالیاتی به مدت دستکم ۲۰ سال برخوردار شده باشد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک عربی گزارش داد که این زیان به خاطر سوء مدیریت سه کازینوی وی در آتلانتیک سیتی، بدشانسی در زمینه شرکت هواپیمایی و خرید هتل پلازا در منهتن بوده است.
روزنامه آمریکایی یادآوری کرد که اعلام این مبلغ از زیان کافی بوده که وی در مدت ۱۸ سال تا سال ۲۰۱۳ سالانه بیشتر از ۵۰ میلیون دلار از بابت فرار مالیاتی درآمد داشته باشد.