وزارت خارجه مصر که تصویر چهره اشک‌آلود متصدیِ آن در تدفین جلاد قانا، بازتاب گسترده‌ای در جهان عرب داشت، دفاع یمنی‌ها در برابر ائتلاف متجاوز عربی را با تندترین عبارات محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ وزارت خارجه مصر در واکنشی منفعلانه، حمله نیروهای یمنی به “کشتی حامل کمک های انسان دوستانه”! در منطقه باب المندب را محکوم کرد.

سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه مصر روز یکشنبه در بیانیه ای مطبوعاتی، ناوچه متجاوز اماراتی را که مورد اصابت موشک نیروهای یمنی قرار گرفت، “حامل کمکهای انسان دوستانه” نامید و اقدام به چنین حملاتی را “مغایر با قوانین بین المللی و نقض آشکار قوانین انسان دوستانه بین المللی” دانست!

سخنگوی وزارت امور خارجه مصر که تجاوزات مکرر ائتلاف عربی به بیمارستانها و مدارس و مراکز غیرنظامی یمن را تایید؛ و با آن همراهی کرده، در ادامه برای مجروحان این حمله آرزوی بهبودی کرد!

زرمناو آمریکایی سویفت که تحت اجاره ارتش امارات بود، روز گذشته مورد اصابت یک موشک یمنی قرار گرفت و دست کم ۲۲ نظامی متجاوز اماراتی در آن کشته شدند.

امارات از جمله هم پیمانان اصلی عربستان سعودی در تجاوز به یمن به شمار می رود که ظرف یک سال و نیم گذشته با حملات شدید، شمار زیادی از یمنی ها را به قتل رسانده و زیرساخت های این کشور را تخریب کرده است.