پدر “مانوئل مسلم” کشیش کلیسای باریکه غزه، کناره گیری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از قدرت را به علت حضور در مراسم تشییع جنازه “شیمون پرز” قصاب قانا خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مانوئل مسلم در مطلبی بلند بالا در صفحه فیس بوک خود و با لحنی شدید که هیچ یک از سیاستمداران یا روحانیون درانتقاد از محمود عباس (ابو مازن) برای شرکت در مراسم تشییع جنازه پرز به کار نبردند، محمود عباس را به علت ریختن اشک درمراسم تشییع جنازه پرز به باد انتقاد گرفت.

این کشیش فلسطینی خطاب به محمود عباس نوشت” آیا شارون در مراسم تشییع جنازه ابوعمار (یاسر عرفات) حاضر شد و گریست که تو اکنون به جبران آن، با ریختن اشک تمساح بر جنازه پرز، می خواهی ادای دین کنی؟!

انتقادات کشیش مانوئل در همین حد متوقف نماند و او فراتر رفت و نوشت: “امروز با این کار تو، واقعاً اسرائیل، همه فلسطین را اشغال کرد، امروز طرح ملی تو نابود شد، امروز تشکیلات خودگردان فلسطین و همه نهادهای وابسته به آن اعتبار خود را از دست دادند، امروز تو از قلب های آزادگان بیرون رانده شدی و باید برای خودت در میان دزدان اسرائیلی به دنبال مخفیگاه باشی”.

وی ابومازن را این گونه خطاب قرار داد که “امروز فهمیدیم چرا دنیا و اسرائیل از ما نمی هراسند، علتش این است که در میان رهبران ما یک شیرمرد وجود ندارد”.

وی که عضو هیات اسلامی – مسیحی حمایت از مقدسات و نیز رئیس بخش مسیحیان در کمیساریای روابط خارجه سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) است، درباره خطراتی که متوجه منتقدان ابومازن است، سخن گفت و افزود: ما می دانیم که درصورت مقاومت در برابر تو با خطر روبرو خواهیم شد، زیرا تو در مرکز قدرت باطل قرار داری، اما همه دردهایمان را به شجاعت تبدیل می کنیم و به تو می گوییم که مردم، خواهان کناره گیری تو از قدرت هستند”.

نیروهای امنیتی وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز یک افسر ارشد سرویس ارتباط نظامی را به علت نوشتن مطلبی در فیس بوک درانتقاد از مشارکت محمود عباس در تشییع جنازه شیمون پرز بازداشت کردند.

مشارکت ابومازن در مراسم تشییع جنازه شیمون پرز که جنایت های بسیار را علیه فلسطینی ها و اعراب مرتکب شد، با اعتراض های گسترده از سوی مسئولان فتح روبرو شد.

سرلشکر ” توفیق الطیراوی” عضو کمیته مرکزی جنبش فتح یکی از این معترضان بود.