رهبر انصار الله یمن در سخنانی به مناسبت سالروز هجرت نبوی شریف اعلام کرد که استکبار و متحدانش امروز قصد خوار کردن ما و غارت ثروتهایمان را دارند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه العهد، «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن در ابتدای سخنان خود به مناسبت سالروز هجرت نبوی شریف این روز را به امت اسلامی تبریک گفته و احیای دوباره این تاریخ را که با مناسبت ها و شعائر اسلامی در ارتباط است مهم برشمرد.

رهبر انصارالله یمن در عین حال اظهار داشت که رژیم های مستکبر در جهان عرب و اسلام ثروت های امت را تحت تصرف خود درآورده اند.

وی با تمجید از اعتماد به نفس مردم یمن در رویارویی با چالش ها و مشکلات و حفظ عزت و سربلندی خود در مواجهه با تمام مشکلاتی که از آن رنج می برند، گفت: استکبار و متحدانش امروز تلاش دارند ما را به بردگی و خواری کشانده و ثروت هایمان را غارت کنند.

رهبر انصارالله یمن همچنین مردم این کشور را به ثبات و پایداری و همبستگی و تلاش های بیشتر فراخواند.

الحوثی خطاب به کسانی که در جنوب یمن در صف متجاوزان سعودی ایستاده اند گفت: شما امروز به صورت مستقیم تحت امر اماراتی ها قرار دارید و آنها هستند که برایتان تصمیم می گیرند.

وی خطاب به برخی افراد در حضرموت و شبوه نیز افزود: شما امروز قراردادهایی را با اشغالگران امضا می کنید که به مثابه فروش سرزمین و ثروت های میهن به بهایی ناچیز است.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت: عبد ربه منصور هادی و کوچکترین عضو افراد وابسته به وی امروز تنها مامور و جیره خوار سعودی ها هستند.

رهبر انصارالله یمن تصریح کرد: ما مردانی را مشاهده می کنیم که هزاران بمب و موشک و کشنده ترین انواع سلاح بر سر آنها می بارد اما خاک خود را رها نمی کنند و به شهادت نائل می شوند.

الحوثی خطاب به شورای عالی سیاسی یمن هم گفت: شما مسئولیت بزرگی برعهده دارید و باید در سطح آمال و مطالباتی که از شما مورد انتظار است ظاهر شوید.

وی در خصوص قانون شکایت خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر از عربستان نیز اظهار داشت: در خصوص قانون شکایت و بازخواست از عربستان بزرگترین خسارت متوجه مزدوران آمریکاست بنابراین آنها باید در خصوص محاسبات خود تجدیدنظر کنند.