روزنامه رای الیوم به نقل از منابع آگاه در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از میزبانی مسقط پایتخت عمان برای امضای توافق پایان جنگ یمن خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه رای الیوم به نقل از منابع یاد شده نوشت: سلطان قابوس بن سعید سلطان عمان شیخ صباح الاحمد امیر کویت، شیخ محمد بن راشد رئیس هیئت وزیران امارات، شیخ محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی و یک هیئت از عربستان و یک هیئت از ائتلاف “انصار الله و عبدالله صالح” به ریاست صالح الصماد رئیس هیئت عالی سیاسی یمن یا محمد عبدالسلام سخنگوی انصار الله و یک هیئت یمنی به نمایندگی از دولت (دست نشانده) عبدربه منصور (رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن) را به حضور خواهد پذیرفت، که ممکن است هیئت سعودی به ریاست محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و هیئت عبدربه منصور به ریاست عبدالملک المخلافی معاون نخست وزیر او باشد.

این منابع در عین حال بعید ندانستند که خود عبدربه منصور ریاست این هیئت را به عهده داشته باشد.

به گفته منابع یاد شده، هدف از نشست سران به میزبانی سلطان قابوس امضای توافقنامه ای برای پایان جنگ یمن براساس توافق کویت با برخی اصلاحات انجام شده در آن است که در جریان سفرهای دوره ای اسماعیل ولد الشیخ بین ریاض و صنعا و مسقط در روزهای اخیر حاصل شد.

این منابع اشاره کردند: این توافق بر آتش بس فوری در جبهه های مختلف یمن و نیز مرز عربستان و یمن و تشکیل یک دولت وحدت ملی با نخست وزیری توافق و نیز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در طول ۴۰ روز تاکید خواهد داشت.