به همت رایزنی فرهنگی کشورمان نمایشگاه عکس مناطق مختلف ایران به همراه آثار منتخب سوگواره‌های عاشورایی، در استان ذی‌قار عراق برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این نمایشگاه تعداد یکصد اثر هنری و فتوگرافی هنرمندان عکاس عراقی به همره آثار منتخب جشنواره سوگواره‌های عاشورایی هنرمندان ایرانی به مدت سه روز در مرکز استان (شهر ناصریه) در سالن تجارت صنایع و معادن و همچنین سالن ورزش و جوانان ناصریه برگزار شد.
در افتتاحیه این نمایشگاه، محمد الصویلی، معاون استاندار، شهردار، رییس شورای شهر، مسئول سازمان بدر، مسئول مجلس اعلا، شیوخ عشایر استان ذی‌قار، اساتید دانشگاه، هنرمندان جوان و هیأتی از رایزنی فرهنگی ایران در بغداد، حضور داشتند.

پس از افتتاح این نمایشگاه، معاون استاندار ذی‌قار با بیان سخنانی ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری نمایشگاه به خصوص هماهنگی و همکاری رایزنی فرهنگی ایران، گفت: در این نمایشگاه علاوه بر تصاویر مناطق مختلف از ایران‌، تصاویر زیبای هنرمندان ایرانی با موضوع محرم و عاشورا ارایه شده که با توجه به ایام ماه محرم، این تصاویر در کنار دیگر تصاویر نمایشگاه قرار گرفت.
این نمایشگاه به مدت سه روز در شهر ناصریه عراق ادامه داشت و رایزنی فرهنگی ایران در عراق با همکاری استانداری و جمعیت عکاسان عراق، آن را برگزار کرد.
هدف از برگزاری نمایشگاه‌های مشترک بین هنرمندان ایرانی و عراقی، برقراری ارتباطات مداوم بین طیف‌های مختلف هنری دو کشور اعلام شده که موجب نزدیکی هنرمندان و اصحاب فرهنگی از یک طرف و همچنین شناخت و آشنایی مردم دو کشور دوست و همسایه از یکدیگر خواهد شد.

http://i.alalam.ir/news/Image/Inner-Media/2016/10/03/alalam_636111044864508026_25f_4x3.jpg