روزنامه الشرق الاوسط کتابی ضد ایرانی تحت عنوان «مردان القاعده در ایران؛ پناه امن و ائتلاف مشکوک» با ادعای همکاری ایران و القاعده منتشر کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ روزنامه «الشرق الاوسط» عربستان که سابقه زیادی در انتشار هدفمند گزارش‌های ضد ایرانی دارد در اقدامی مشابه کتابی ضد ایرانی چاپ کرده که قرار است به زبان انگلیسی نیز منتشر شود.

«هانی نسیره» نویسنده و کارشناس سیاسی مصری ، مدیر مرکز مطالعات العربیه وابسته به شبکه العربیه و «محمد الشافعی» خبرنگار و نویسنده و سردبیر ارشد روزنامه الشرق الاوسط، این کتاب با عنوان «مردان القاعده در ایران؛ پناه امن و ائتلاف مشکوک-رجال القاعده فی إیران­ الملاذ الآمن والتحالف المشبوه» تألیف کرده‌اند.

بر اساس ادعای این روزنامه این کتاب به رابطه ایران و القاعده پرداخته و مدعی شده که زمان ارتباط القاعده با ایران به پیروزی انقلاب اسلامی و حمایت جریان‌های اسلامگرای فلسطینی و مصری از امام خمینی باز می‌گردد.

در بخشی از این کتاب آمده:” ایران از روابط خود با القاعده به بهترین شکل و تا بالاترین حد ممکن از جمله توافق هسته‌ای با کشورهای غربی در سال ۲۰۱۵ استفاده کرد، سند موفقیت ایران در این زمینه نیز این است که این کشور تنها کشوری است که از عملیات‌های القاعده و تروریسم در جهان در امان مانده و تنها کشوری است که به ائتلاف ضد تروریسم نپیوسته‌است.”