موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) برای دوره آموزشی فقه و حقوق مالکیت فکری طلبه می پذیرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از مهر، حجت الاسلام حیدر همتی ، مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) در گفتگو با مهر از آغاز پذیرش دوره آموزشی فقه و حقوق مالکیت فکری در این موسسه خبر داد و اظهار داشت: موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) تحت اشراف آیت الله رشاد رئیس شورای سیاست گذاری حوزه علمیه استان تهران برای سال تحصیلی جدید طلبه می پذیرد.

وی درباره شرایط متقاضیان گفت: آن دسته از متقاضیانی که در سطح ۳ مشغول به تحصیل هستند و یا طلاب سطح ۲ که مدرک کارشناسی حقوق دارند و می دانند که فرصت کافی جهت انجام پژوهش و برنامه های ویژه دوره قبولی در مصاحبه علمی را دارند می توانند در این دوره نام نویسی شرکت کنند.

حجت الاسلام همتی درخصوص مزایای این موسسه آموزشی، بیان داشت: طلاب در مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) از محضر اساتید مجرب داخلی و بین المللی بهره مند هستند، همچنین امکان حضور در جلسات دادگاه دعاوی مالکیت فکری و نقد آرا از دیگر مزایای تحصیل در این موسسه حوزوی است.

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) ادامه داد: امکان به کارگیری دانش پژوهان ممتاز در سازمان های ذی ربط، حمایت مادی و معنوی از رساله های علمی سطح ۳ و ۴ و پژوهانه تحصیلی از دیگر مزایای تحصیل در این موسسه حوزوی به شمار می رود.

وی هدف از گفتمان سازی مالکیت فکری در حوزه‌های علمیه را تربیت متخصص در این عرصه بیان کرد و گفت: امروزه یکی از بحث های حوزه حقوق موضوع مالکیت فکری است که لازم است رویکرد دین در این باب تبیین شود از این رو یکی ارائه نظریه اسلام در باب مالکیت فکری یکی از اهداف مهم در این دوره خواهد بود.