دولت کویت در راستای تسهیل روند جا به جایی مسافران و همچنین کسب درآمدزایی از صنعت گردشگری، خدمات جابه جایی زمینی مسافران به ایران از خاک عراق و مرز شلمچه را راه اندازی کرده است .

به گزارش پرس شیعه؛ دولت کویت با اعطای مجوز به یک شرکت بزرگ خدمات گردشگری، اتوبوس های مجهزی را برای ایرانیان مقیم کویت و یا سایر اتباع کشورها که قصد سفر زمینی به ایران از راه کویت را دارند راه اندازی کرده است.
بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با طرف عراقی، این اتوبوس ها مجهز به کولر هستند و با هزینه ای بسیار اندک ۷۰ دلار مسافران را از درب منازل خود در کویت سوار کرده و با اخذ مجوزهای لازم از طرف عراقی وارد خاک این کشور می شوند و مسافران را در مرز شلمچه پیاده می کنند.
همچنبن بر اساس تدابیر اتخاد شده اتوبوس هایی که در این مسیر تردد می کنند برای تسریع در رسیدن به مقصد، از کمربندی مرزی عراق به طور مستقیم به سمت شلمچه رفته و با طی مسافتی کمتر از سه ساعت مسافران را به خاک جمهوری اسلامی ایران می رسانند.
مزیت این روش تردد برای مسافران کویتی و عراقی و یا حتی ایرانیان مقیم خارج امکان جا به جایی حجم بالای بار خواهد بود.
همچنین اجرای موفق این طرح موجب تسهیل هرچه بیشتر روند رفت و آمد اتباع ایرانی مقیم کویت به استان خوزستان خواهد شد.
سفارت عراق در کویت نیز با انجام همکاری های لازم در این زمینه روادید عبور از خاک خود را به صورت گروهی صادر می کند تا تردد مسافران با راحتی بیشتری صورت گیرد.
در حال حاضر علاوه بر مسیرهای هوایی، شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایرانی با همکاری طرف کویتی هفته ای سه بار مسافران را در مسیر دریایی خرمشهر – کویت به صورت رفت و برگشت جا به جا می کند.