رئیس سابق اقلیم کردستان عراق خطاب به رئیس جمهوری آمریکا گفت: کُردها جزء مهم و فعال ائتلاف مبارزه با داعش و تروریسم بودند و خون آنها گرانبها است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از روسیا الیوم، مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان عراق در توئیتی خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نوشت: خون کُردها گرانبها است.

وی که درخصوص وضعیت کنونی کُردها در شمال سوریه و عقب نشینی نیروهای آمریکایی از این منطقه با هدف عملیات نظامی ترکیه در شرق فرات صحبت می کرد، افزود: خون کردها گرانبهاتر از پول و سلاح است.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ، عزیز من، امیدوارم بدانی ملت کُرد برای دستیابی به حقوق عادلانه خود تلاش می کند. نیروهای پیشمرگه، گروه داعش را شکست دادند و جزء مهم و فعال ائتلاف مبارزه با این گروه تروریستی محسوب می شدند.

گفتنی است ترکیه تجهیزات نظامی خود را برای حمله به شمال سوریه به مرزهای دو کشور منتقل کرده است. این اقدام پس از گفتگوی تلفنی رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه با دونالد ترامپ همتای آمریکایی وی صورت گرفت. واشنگتن پیش از این اعلام کرد که هرگز از نیروهای دموکراتیک سوریه که اغلب آنها کُرد هستند در برابر عملیات نظامی ترکیه در هر نقطه ای از سوریه حمایت نخواهد کرد.