مقامات محلی ولایت جوزجان در شمال افغانستان اعلام کردند که ۳۰ پلیس محلی در شهرستان «قوش تپه» این ولایت پس از بی‌توجهی نهادهای امنیتی و ۲۵ روز محاصره، به طالبان تسلیم شدند.

به گزارش پرس شیعه؛ مقامات محلى در ولایت جوزجان افغانستان اعلام کردند که دستکم ۳۰ پلیس محلى در شهرستان «قوش تپه» این ولایت، پس از آن که نهادهاى امنیتى جوزجان به تقاضاى آنها جواب مثبت ندادند، به طالبان تسلیم شدند.

«حلیمه صدف» عضو شوراى ولایتى جوزجان گفت: پس از آنکه به تقاضاى مکرر این نیروها در خصوص کمک نظامى پاسخ مثبت داده نشد، این افراد پلیس‌ محلی به طالبان تسلیم شدند.

وى افزود: این نیروها از ۲۵ روز گذشته در محاصره طالبان قرار داشتند و بارها از نهادهاى امنیتى و اداره محلى جوزجان تقاضاى کمک و راه‌اندازى عملیات کردند اما به تقاضاى آنها پاسخ مثبتی داده نشد.

«رحمت الله ترکستانی» فرمانده پلیس ولایت جوزجان ضمن رد تسلیم شدن این سربازان پلیس محلى گفت: ابراهیم فرمانده پلیس محلى این ولایت با ما تماس گرفت و گفت که اگر به آنها کمک‌های لازم نظامی صورت نگیرد، وی با افراد تحت امرش به مخالفان مسلح خواهند پیوست.

وى با تأیید اینکه یک پاسگاه امنیتى پلیس محلى در روستای «شیربیک» شهرستان قوش تپه سقوط کرده، اظهار داشت: ابراهیم نیز با طالبان ارتباط برقرار کرده و به آنها گفته که مى‌خواهد به آنها ملحق شود اما تاکنون تسلیم نشده و تا پایان امروز به این مشکل رسیدگى مى‌شود.

«عبدالغفار» یکی از شهروندان روستای «چقمه چقور» اذعان کرد: این فرمانده با افرادش، صبح امروز پاسگاه‌هایشان را به طالبان تسلیم کردند و اکنون بازار این روستا به صورت کامل در کنترل طالبان است.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان افغان نیز از پیوستن ابراهیم با ۳۰ نفر از افرادش به این گروه در بامداد امروز خبر داد.

منابع محلی ولایت جوزجان چندی قبل اعلام کرده بودند که طالبان حملات گسترده‌ای به شهرستان «قوش‌تپه» ولایت جوزجان آغاز کرده‌اند.