اهواز ـ نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: در زمان حاضر در بسیاری از شهرهای عراق امنیت خوبی برقرار بوده و مردم با آرامش زندگی می کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری ظهر امروز چهارشنبه در دیدار با استاندار بصره با بیان اینکه قرار است تفاهم نامه ای میان استانداری خوزستان و بصره منعقد شود، اظهار کرد: انتظار داریم هر دو استان به خوبی در راستای رونق اقتصادی تلاش کرده و بستر مناسب را برای سرمایه گذاری را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: اگرچه این کشور به منظور برقراری امنیت تلاش های فراوانی داشته و شهدای زیادی را تقدیم کرده اما در زمان حاضر در بسیاری از شهرهای عراق امنیت خوبی برقرار بوده و مردم با آرامش زندگی می کنند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: ما نیز با تمام توان حمایت خود را از ملت عراق اعلام کرده و امید است هر چه زودتر شهر موصل نیز از چنگ داعشی های جنایتکار خارج شود و ما شاهد آبادانی بیشتر این کشور مسلمان باشیم.

آیت الله موسوی جزایری عنوان کرد: روابط دو کشور عراق و جمهوری اسلامی ایران برادرانه است و خوشبختانه تعامل های بسیار خوبی در زمینه های مختلف با یکدیگر دارند.

وی بیان کرد: انعقاد تفاهمنامه همکاری در زمینه اقتصادی و تجاری میان استانداری های خوزستان و بصره می تواند تحولی عظیم را در اقتصاد دو استان خلق کرده و مسیر سرمایه گذاری را هموار سازد.

امام جمعه اهواز اضافه کرد: در سفر اخیری که برای زیارت عتبات به عراق داشتیم امنیت خوبی را در شهرهای این کشور شاهد بودیم و با آسودگی خاطر به زیارت عتبات رفتیم.