کیش – طی حکمی از سوی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، سرگرد ابراهیم خادمی‌زاده به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت سپاه کیش منصوب شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از منطقه آزاد کیش، مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش با حضور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه کیش، امام جماعت اهل تسنن، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاونان و مدیران محلی و روحانیون و جمعی از بسیجیان در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

در این مراسم سردار رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان و از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع)، از شهدای ۸ سال دفاع مقدس یاد کرد و گفت: امروزه اگر کشور ما در آرامش و امنیت به سر می برد به خاطر دلاوری ها و خون شهدا است.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس فقط مختص ۸ سال جنگ نیست، اظهار داشت: دفاع مقدس یک جریان است که از تاریخ ۳۱ شهریور سال ۵۹ آغاز شده و تا امروز ادامه دارد. ما معتقدیم که دفاع همچنان باقی است و ۸ سال جنگ نیز بخشی از این دفاع پر غرور است.

وی از ۲۲۰ هزار شهید، ۲۳۰ هزار جانباز و ۴۰ هزار آزاده در دوران ۸ سال دفاع مقدس یاد کرد و به ذکر خاطراتی از رشادت های رزمندگان و شهدای ۸ سال دفاع مقدس و خانواده های آنان پرداخت.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در استان هرمزگان افزود: اگر این دفاع ادامه نداشت، دشمن اتفاقات دیگری را برای کشور ما رقم می زد. اما در حال حاضر نمی تواند به مرزهای کشور اسلامی ایران نزدیک شود.

وی در پایان از ۳ سال فرماندهی سرهنگ صنعتکاران در ناحیه مقاومت سپاه کیش تقدیر و تشکر کرد و سرگرد ابراهیم خادمی زاده را به عنوان فرمانده جدید این ناحیه سپاه معرفی کرد.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) گفت: مسئولان باید در انجام مسئولیت ها و حضور در جامعه، تفکر، رفتار و گفتار به گونه ای عمل کنند تا باعث ننگ و عار نشوند که این از دو نگاه سر چشمه می گیرد.

وی افزود: در یک نگاه شخص به دنبال مسئولیت می رود و سعی می کند توسط آن مسئولیت خود را زینت دهد. در چنین مواقعی اگر آن مسئولیت از شخص گرفته شود، از بین می رود و دیگر به چشم نمی آید. اما در نگاهی دیگر، منش و رفتار آن مسئول آن جایگاه و مقام را زینت می دهد. برادر صنعتکاران نیز از عناصری بود که برای مسئولیت سه ساله خود در جزیره کیش، زینت بود.

امام جمعه کیش در پایان ضمن اشاره به خصایل نیکو و اخلاق شایسته سرهنگ صنعتکاران موفقیت وی را در مسئولیت جدید، خواستار شد و برای فرمانده جدید ناحیه مقاومت سپاه کیش در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

در بخش دیگری از این مراسم، سرهنگ پاسدار حسن صنعتکاران نیز ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری امام سوم شیعیان امام حسین (ع)، با اشاره به دوران سه ساله خدمتش به عنوان فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کیش، گفت: در این مدت ۲۷ ماه، مردم ولایت مدار و با صفای جزیره کیش مرا در جمع خود پذیرا شدند و مسئولان جزیره کیش همواره یار و پشتیبان من بودند.

وی از مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و معاونانشان، تمامی مدیران و مسئولان جزیره کیش، روحانیون، بسیجیان به خاطر حمایت و همدلی با سپاه کیش تقدیر و تشکر کرد.

سرگرد ابراهیم خادمی زاده نیز از اعتماد و حکم فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در اعطای مسئولیت فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه کیش تشکر کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم با کمک و حمایت مدیران و مسئولان کیش، اهداف و دستاوردهای سپاه پاسداران را در جزیره کیش به منصه ظهور برسانیم.

در پایان مراسم با اعطای لوح تقدیر به سرهنگ صنعتکاران، حکم فرماندهی ناحیه مقاومت سپاه کیش به سرگرد ابراهیم زاده اهداء شد.