ارتش اشغالگر اسراییل از کشته شدن خلبان خود که در بمباران نوار غزه مشارکت کرده بود، خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ این خلبان در حالی که سعی داشت در پایگاه هوایی رامون در جنوب فلسطین اشغالی فرود آید، هنگام پرش از جنگنده اف – ۱۶ خویش به هلاکت رسید.
ارتش اشغالگر قدس به علت پرش خلبان از جنگنده اشاره نکرد اما روزنامه یدیعوت آحارانوت خاطرنشان کرد که وی پس از شعله ور شدن آتش در جنگنده اندکی قبل از فرود مجبور به پرش از آن شد.
آحارانوت افزود: این خلبان در حملات هوایی علیه غزه مشارکت داشت و علت آتش گرفتن جنگنده اش مشخص نیست اما به دستور “امیر شیل” فرمانده نیروی هوایی اسراییل تحقیق درباره علت این حادثه آغاز شده است.
جنگنده ها و توپخانه اسراییل در واکنش به اصابت گلوله ای از نوار غزه به شهرک سدیروت در منطقه نقب غربی بدون آنکه تلفاتی به همراه داشته باشد، اهدافی را در غزه مورد حمله قرار دادند.
نوار غزه به دنبال اعلام توافق آتش بس از سوی مصر میان گروه های فلسطینی و اسراییل در تابستان سال ۲۰۱۴ جهت پایان دادن به تجاوز رژیم صهیونیستی هر از چند گاهی دچار تنش می شود. تجاوز تابستان ۲۰۱۴ به غزه ۵۱ روز به درازا انجامید و طی آن بیش از ۲۰۰ فلسطینی به شهادت رسیدند.
شایان ذکر است دو خلبان اسراییلی در ژانویه ۲۰۱۲ نیز پس از پی بردن به نقص فنی در هنگام فرود مجبور به پرش از جنگنده های خود شدند.
این حادثه تنها یک هفته پس از منهدم شدن جنگنده اف ۱۶ دیگری در اثر منحرف شدن از باند روی داد.
از سوی دیگر دو خلبان در ژانویه ۲۰۱۰ در حادثه انهدام جنگنده اف ۱۶ در منطقه رامون در نقب به هلاکت رسیدند.
حادثه دیگری در همان سال باعث کشته شدن خلبان دیگری در هنگام آموزش دیدن شد.