معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) با تشریح برنامه های فرهنگی تربیتی مدرسه علمیه امام خمینی برگزاری اردوهای جهادی در روستاهای اطراف تهران را یکی از رسالت های مهم این حوزه بیان کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از مهر، زهره طاعتی ماسوله در گفتگو با مهر، به تشریح برنامه های فرهنگی این مدرسه علمیه پرداخت و اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی حوزه علمیه امام خمینی(ره) عموما به گونه ای تنظیم می شود که به دروس طلاب آسیبی وارد نکند.

وی افزود: مدرسه علمیه امام خمینی(ره) علاوه بر برنامه های فرهنگی روزانه توجه خاصی به برگزاری مراسم در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی دارد؛ بنابراین برنامه‌های فرهنگی این مرکز آموزشی به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه از همان ابتدای سال تحصیلی تنظیم و اجرا می شود.

طاعتی با اشاره به برنامه های فرهنگی روزانه مدرسه علمیه امام خمینی(ره)، ابراز کرد: محفل انس با قرآن کریم، قرائت دعای شریف عهد و ورزش صبحگاهی از جمله برنامه های روزانه مدرسه علمیه امام خمینی(ره) در راستای ایجاد نشاط و تقویت معنویت در حوزه صورت می پذیرد.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) درخصوص برنامه های هفتگی این مرکز آموزشی، اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی هفتگی حوزه شامل برگزاری سخنرانی طلاب، کلاس اخلاق عمومی، جلسه کتابخوانی و آموزش قرائت قرآن است که در طول هفته با حضور پرشور و با نشاط طلاب برگزار می شود.

وی ادامه داد: برنامه سخنرانی طلاب با هدف تقویت فن خطابه خواهران طلبه برگزار می‌شود تا طلاب بتوانند با حضور در جامعه رسالت طلبگی خود را در عرصه های مختلف تبلیغی به خوبی انجام دهند؛ همچنین هدف از برگزاری آموزش قرآن در دو بخش تجوید و روخوانی برای پایه های اول و دوم تقویت طلاب در عرصه قرآن خوانی بوده است.

طاعتی افزود: هدف از برنامه کتابخانی ترویج و تقویت فرهنگ کتابخانی در میان طلاب بوده که در این برنامه طلاب به گروه‌های ۶ نفره تقسیم شده و کتابی به انتخاب طلاب در اختیار آنها قرار می‌گیرد، خواهران طلبه بعد از چند جلسه و پایان مطالعه کتاب مفاهیم و مطالبی را که از آن کتاب دریافت کردند به صورت خلاصه به رشته تحریر درآورده و جهت ارزیابی در اختیار استادان متبحر قرار می‌دهند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بیان داشت: از دیگر برنامه‌های فرهنگی حوزه می توان به برپایی نمایشگاه‌های متنوع، برگزاری اردوهای جهادی، برگزاری مسابقات ورزشی، برپایی همایش‌های مختلف در مناسبت‌های گوناگون ملی و مذهبی اشاره کرد.

وی درخصوص فعالیت های گروه جهادی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) گفت: در برنامه های اردوی جهادی، طلاب به صورت داوطلبانه شرکت می کنند و به روستاهای محروم اطراف تهران جهت برگزاری مراسمات یک روزه اعزام می‌شوند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه امام خمینی(ره) در پایان خاطرنشان کرد: از نتایج مثبت این اردوهای جهادی می توان به معرفی حوزه علمیه امام خمینی(ره) به روستاهای اطراف، جذب طلبه و دستگیری از افراد کم بضاعت اشاره کرد.