منابع آگاه فلسطینی از دیدارهای مکرر یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح با اسحاق مالخو مشاور بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در لندن پرده برداشتند.

به گزارش پرس شیعه؛ این منابع در گفتگو با پایگاه خبری “امد” خاطر نشان کردند که این عضو کمیته مرکزی جنبش فتح از افراد بسیار نزدیک به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به شمار می رود و اخیرا بارها به لندن سفر کرده و با مشاور نتانیاهو دیدار نموده است.
این منابع اعلام کردند که این کانال ارتباطی جدید به درخواست آمریکا و فرانسه و به منظور دستیابی به تفاهمات سیاسی درباره طرح صلح فرانسه و هماهنگی آن با پروژه آمریکایی در این زمینه ایجاد شده است و انتظار می رود که کاخ سفید تا قبل از پایان دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه نوامبر آینده طرح خود در زمینه حل منازعه اسرائیلی ـ فلسطینی را ارائه دهد.
مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از منابع فلسطینی گزارش کرد که این تماس ها بدون اطلاع و هماهنگی با طرف های عربی صورت می گیرد.
این منابع خاطر نشان کردند که عضو مذکور کمیته مرکزی جنبش فتح “صائب عریقات” مذاکره کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین نیست و وی در حال حاضر به خاطر برخی مسائل اعتبار خود نزد عباس را از دست داده است.