ساری – جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: ما در جنگ به برکت فداکاری ها تمام سرزمین های اشغالی را آزاد کردیم، رزمندگان ما چشم به مذاکرات دشمن ندوختند، بلکه بر بازوان خود و قدرت خدا تکیه کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ سردار حسین سلامی پیش از ظهر پنجشنبه در یادواره ۳۲۳ شهید اطلاعات عملیات شمال کشور در ساری گفت: بیداری اسلامی باعث شد که ایران از چنگال استکبار نجات یابد و انقلاب به بیرون از ایران صادر شود.

وی دفاع مقدس هشت ساله را بازتاب و پژواک صف آرایی دشمنانی خواند که سعی می کردند از شکل گیری نظام جلوگیری کنند و گفت: آنها می خواستند مسلمانان را در گورستان جهالت مدرن نگه دارند تا سرمایه های مادی و معنوی جهان اسلام را به راحتی غارت کنند و مسلمان را در یک نظام متکی بر برده داری در استثمار گیرند.

سردار سلامی اظهار داشت: انقلاب سبب نجات جامعه اسلامی از بردگی شد، این افق بلند و متعالی اندیشه حضرت امام راحل توسط رهبر عظیم الشان تعقیب شد و رهبری امروز آزادگی مسلمانان و عزت و آزادگی آنان جزو دستور کار جامع انقلاب اسلامی قرار داده شده است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: ما در جنگ به برکت فداکاری ها تمام سرزمین های اشغالی را آزاد کردیم، رزمندگان ما چشم به مذاکرات دشمن ندوختند، بلکه بر بازوان خود و قدرت خدا تکیه کردند و وقتی جنگ تمام شد و برای تثبیت استقلال به هیچ میز مذاکره متوسل نشدیم و برای نجات مسلمان از زیر آتش طلم استعمار و استکبار هرگز جز میدان نبرد را انتخاب نخواهیم کرد، زیرا راه نجات جهاد فی سبیل الله است.

وی اظهار داشت: امروز شهدایی که در اقصی نقاط عالم اسلام هستند و از هر نقطه جهان اسلام که فریاد آزادگان و مجاهدان به گوش می رسد مجاهدان و شهیدانی هستند که راه غلبه بر مسلمانان را سد کردند.

سردار سلامی یادآور شد: جاودانگی محصول شهدا است و شهادت اوج و خیر اکبر است و اگر امروز همچنان امن آزاد و دارای منزلت هستیم به برکت خون شهیدان است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: قدرت ما بواسطه حضور عاشورایی ملت و سایر ملت هایی است که این راه و مسیر را انتخاب کردند و امروز فرزندان شما در نیروی قدس سپاه، نیروی زمینی و دریایی هنوز هم می جنگند و شهید می شوند.

وی با اشاره به هلاکت تیم ۱۲۳ نفره اشرار در دو روز گذشته افزود: خوشبختانه هیچ شهیدی نداشتیم، هنوز استقامت این سرزمین راه را بر اشرار بسته است و نقشه های دشمن را در گورستان شجاعت خود دفن می کنیم و این حضور و تبعیت از ولایت و تجلی عشق به ولایت است.

سردار سلامی افزود: ۳۸ سال است آمریکا و اسرائیل و کشورهای متحد آنان شبانه روز در آرزوی محو اسلام به طراحی نقشه می پردازند و فرمول حل همه مسائل نظام در مواجهه با مسائل جهاد و تبعیت وتوسل و ایمان است.

وی تصریح کرد: برای فتح قله پیروزی زمان زیادی نمانده و دشمن هم رمقی برایش نمانده است، امروز وضع ما بسیار بهتر از هر زمان دیگری است و نیرومندیم و همه ابزار مبارزه با دشمن را در هر سطحی فراهم کرده ایم.