نتایج مصاحبه و آزمون تلاوتِ ۱۷۴ قاری و مدرس راه‌یافته به این مرحله اعلام شد که از این تعداد،۷۰ نفرشامل ۶۱  قاری و ۹ مدرس موفق به کسب نصاب لازم در یکی ازدرجات ۱ تا ۴ شدند.

به گزارش شیعه پرس، نتایج آزمون تلاوت و مصاحبه دوره ارزیابی و مدرسان از سوی شورای عالی قرآن برگزار شد.

شرکت‌کنندگان می‌توانند از امروز ۲۸ مهر ماه با مراجعه به پروفایل شخصی خود در سامانه ارزیابی، (قسمت کارنامه‌/کارنامه مصاحبه-آزمون عملی) از نتایج آزمون تلاوت و مصاحبه و پذیرش قطعی در یکی از درجات ۱تا ۴ مطلّع شوند.

فرصت درخواست تجدیدنظر به نمرات تا پایان وقت اداریِ ۲۹ مهر ماه از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۳۷۱ خواهد بود.

به موجب این گزارش، آزمون مرحله سوم (نظری) قاریان و مدرّسانی که دریکی از درجات ۱ تا ۴ پذیرفته ‌شده‌اند، روز پنجشنبه ۲۸ آذر ماه ۹۸ در تهران برگزار خواهد شد.

لازم است قاریان و مدرّسان محترم با مراجعه به سامانه ارزیابی، بخش آیین نامه‌ها (آزمون نظری)، مواد آزمونی خود را از جداول مربوطه دریافت نموده و با آمادگی کامل در آزمون نظری شرکت نمایند. افرادی که سرفصل‌های منابع و دروس نظری را در مراکز آموزش عالی گذرانده‌اند، با ارسال مدرک معتبر و پس از تأیید آن در دبیرخانه ارزیابی، از آزمون دروس گذرانده شده، معاف خواهند شد.

شرکت‌کنندگان فرصت دارند تصویراین مدارک را تا تاریخ ۱۵ آبان ماه از طریق پیام رسان سروش به شماره ۰۹۱۲۱۰۸۳۶۲۶ ارسال نمایند.

تطبیق تصویر مدارک با اصل آن، مقارن با برگزاری آزمون نظری خواهد بود.