قم – امام جمعه قم با بیان اینکه شهر قم حرم اهل‌بیت(ع) است، از مسئولان خواست تا از تکرار برگزاری مراسمی همانند آنچه که در اداره ارشاد قم برگزار شد جدا خودداری کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از تلاش‌های فرماندهان و نیروهای خدمت‌گذار انتظامی در راستای تأمین امنیت و آرامش جامعه تقدیر کرد.

وی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم شیرخوارگان حسینی در سراسر کشور و کشورهای مختلف اسلامی، اظهار داشت: در تأثیرگذاری این برنامه همین بس که در لندن از قمه‌زنی حمایت می‌شود اما از اجرای مراسم شیرخوارگان حسینی که پیام مظلومیت اهل بیت(ع) را منعکس می‌کند جلوگیری کردند و رسانه‌های انگلیس شیرخوارگان حسینی را به بمب‌های خطرناکی تعبیر کرده‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) افزود: رژیم اشغالگر قدس نیز در این زمینه اعلام کرد ایران در حال سربازگیری است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با همه نیروهای کوچک و بزرگ خود روزی طومار زندگی جنایتکار رژیم صهیونیستی را در هم خواهد پیچید.

با برگزارکنندگان کنسرت در قم برخورد شود

آیت الله سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث پیش آمده و برگزاری کنسرت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، گفت: بارها گفته شد همه شهرها مانند هم نیستند؛ برخی از آنها قداست خاصی دارند، مانند مشهد و قم که قم بر اساس روایات حرم اهل‌بیت(ع) نامیده شده است.

وی ادامه داد: آنچه در اداره کل ارشاد قم برگزار شد از دو جهت مشکل داشت که این امر مورد اعتراض علما و مراجع قم، مردم متدین و جامعه مدرسین واقع شده است.

امام جمعه قم بیان کرد: در حاشیه این مراسم اتفاقاتی رخ داد که جای توجیهی ندارد و آقایان به دنبال توجیه آن نباشد و آن مقداری هم که حلال بوده با قداست قم سازگار نبود و انسان هر کار حلالی را در هر مکانی و زمانی انجام نمی‌دهد.

وی در ادامه دو درخواست در خصوص حواشی برگزاری کنسرت در قم مطرح کرد و گفت: مسئولان محترم از تکرار این‌گونه مراسم در قم جدا جلوگیری کنند.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: با کسانی که بدون اطلاع و مشورت با صاحب نظران، ائمه جمعه و شورای فرهنگ عمومی اقدام به برگزاری این مراسم کردند برخورد شود.

وی با بیان اینکه برخی‌ این کار را کردند تا در آینده آن را ادامه دهند، افزود: با این افراد باید برخورد جدی صورت گیرد تا فکر نکنند که می‌توانند این مسیر را ادامه دهند.

مراسم ۱۲ محرم باشکوه برگزار شود

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه قم به برگزاری اجتماع مردم و عزاداران در روز ۱۲ محرم در قم اشاره کرد و افزود: قیام امام راحل از پیام امام حسین(ع) آغاز شده و ادامه داشته است و مردم باید این روز را گرامی بدارند.

وی عنوان کرد: در سال ۸۸ نیز قدرت عاشورا و عاشورائیان به همه دنیا و فتنه‌گران اثبات شد.

آیت الله سعیدی افزود: گاندی نهضت خود را متأثر از قیام امام حسین(ع) دانسته و ما که ایرانی هستیم واجب است که ۱۲ محرم را که مصادف با قیام ۱۵ خرداد بوده گرامی داشته و آن را از یاد نبریم و همه در این اجتماعی عظیمی که در قم برگزار خواهد شد حضور یابیم.

وی همچنین در خصوص برگزاری مسابقه فوتبال در شب عاشورای حسینی اظهار داشت: اصل برگزاری مسابقه مشکلی ندارد اما مسئله آن است که حوادثی که در بعد آن رخ خواهد داد موجب رنجش متدینین و مردم ایران خواهد شد.