یکی از ایالت‌ های نیجریه فعالیت جنبش اسلامی این کشور را ممنوع و هواداران این جنبش را تهدید به حبس کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ دولت محلی در کادونای نیجریه اعلام کرد که هر کسی که عضو این جنبش باشد، به هفت سال زندان یا پرداخت جریمه یا هر دو با هم محکوم خواهد شد.

دولت محلی در کادونا همچنین مدعی شد که جنبش اسلامی راهپیمایی‌های از سال گذشته تاکنون به راهپیمایی‌های غیرقانونی خود ادامه داده است.

در شهر زاریا در ایالت کادونا در شمال نیجریه دسامبر سال گذشته میلادی، صحنه حمله نظامیان این کشور به هواداران جنبش اسلامی این کشور بود.

نیروهای ارتش نیجریه، ماه دسامبر سال گذشته به خانه شیخ زکزاکی در شهر زاریا یورش بردند و صدها مسلمان را کشتند و شیخ زکزاکی را که به‌شدت زخمی شده بود، بازداشت کردند.

“ابراهیم موسی” سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه تأکید کرده است که راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز در سراسر نیجریه و خصوصاً “ابوجا” پایتخت تا محقق شدن خواسته‌های مردمی ادامه دارد.

ابراهیم موسی با تأکید بر ادامه راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز گفت: تاکنون راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز فراوانی در مراکز ایالت‌های مختلف نیجریه و به‌خصوص در ۱۸ ایالت شمالی برگزار کرده‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد و از این به بعد دامنه راهپیمایی‌هایمان را به مناطق مختلف “ابوجا” پایتخت می‌کشانیم و این کار را تا محقق شدن خواسته‌هایمان ادامه خواهیم داد.

وی درباره آینده جنبش اسلامی نیجریه گفت: ما به آینده امیدواریم و ایمان داریم که خداوند ما را در برابر ظالمان پشتیبانی خواهد کرد، این اولین بار نیست که به شیخ زکزاکی و جنبش اسلامی نیجریه تعدی می‌شود اما همواره ما پیروز نهایی بودیم و این بار نیز ما پیروز خواهیم شد زیرا کنار حق و اهل البیت(ع) ایستاده‌ایم.