به گزارش پرس شیعه ،استفتاء در مورد سایت ویکی پدیا از دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی سوال شد که به شرح ذیل می باشد:

با سلام محضر مرجع عالیقدر شیعیان حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی دامت برکاته. با توجه به گسترش روزافزون دنیای مجازی و شبکه های اینترنتی و کمین کردن دشمنان اسلام برای اغفال جوانان میهن اسلامی. در این راستا در چند سال اخیر سایتی به نام ویکی پدیا با عنوان دانشنامه و با مدیریت فردی خداناباور و کافر که وابسته به صهیونیست ها است به نام جیمی ولز مبادرت به گسترش و تبلیغ آشکار برای فرقه های ضاله بهایی و صهیونیست در ویکی پدیای فارسی نموده اند. ویرایشگران اصلی این سایت در بخش فارسی که متاسفانه ایرانی نیز هستند حقوق خود را از طریق بنیاد این فرد دریافت می کنند. بیشتر مقالات این سایت در وصف فرقه ضاله بهایی و در وصف رژیم صهیونیستی نوشته شده است و متاسفانه مقالات مرتبط با ائمه اطهار و امامان همام شیعه با دروغ پراکنی این افراد به صورت توهین آمیزی ویرایش شده اند و از درج کلمات مقدس امام و حضرت در جلوی نام ائمه جلوگیری می شود. متاسفانه هنگامی که نیز افرادی غیر از ویرایشگران اصلی مبادرت به ویرایش توهین های آنها در این سایت می کنند به بهانه های واهی از ویرایش آنها جلوگیری می کنند و با توهین کردن از ویرایش آنها جلوگیری می کنند. ۱- استفاده از مطالب این سایت و در مجموع ارزش علمی این سایت در چه حدی است؟ ۲- حکم درآمدی که ویرایشگران این سایت دریافت می کنند با توجه به اینکه مدیر این سایت یک کافر خداناباور است چیست؟ ۳- وظیفه شرعی هم وطنان شیعه در قبال چنین سایت هایی چه می باشد؟

بسم الله الرحمن الرحیم
کد رهگیری: ۹۵۰۶۱۹۰۰۱۰
:: با اهداء سلام و تحیت؛
پاسخ: ۱- چنین سایتهائی مورد تایید ما نمی باشد. ۲- هر گونه همکاری با افراد بهائی و همچنین رژیم غاصب صهیونیستی جایز نیست. ۳- تنها در مواردی که برای افراد متخصص ممکن باشد، باید از اسلام و تشیع دفاع کنند و از امر به معروف و نهی از منکر افراد نیز غافل نشوند.

همیشه موفق باشید
دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی / استفتائات