شورای عالی سیاسی یمن طی بیانیه ای پاسخ به جنایت وحشیانه سعودی ها در جنوب صنعاء را که صدها شهید و زخمی برجای گذاشت، خواستار شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که جنایت سعودی ها در حمله به جنوب صنعاء بدون پاسخ نخواهد ماند.

شورای عالی سیاسی یمن طی بیانیه ای نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور را به بررسی و بکارگیری تمام وسایل و گزینه های موجود برای واکنش به این جنایت و دیگر جنایات سعودی ها فراخواند.

این شورا در عین حال شورای امنیت و سازمان ملل را مسئول تداوم جنایات روزانه در حق یمنی ها برشمرده و تاکید کرد که سکوت ننگین آنها متجاوزان سعودی را نسبت به ارتکاب چنین جنایات ظالمانه ای تشویق کرده است.

شورای عالی سیاسی یمن همچنین دبیرکل سازمان ملل متحد را به موضع گیری واضح در مخالفت با این جنایات جنگی که یمن و یمنی ها را مورد تعرض قرار داده است فراخواند.

این شورا پیش از این نیز کلیه موسسات این کشور را به اتخاذ تمام اقدامات لازم برای تسهیل درمان مجروحان این حادثه و همدردی با خانواده های شهدا فراخوانده بود.

در همین راستا «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن نیز در واکنش به جنایت وحشیانه سعودی ها در صنعا تاکید کرد که خون را فقط خون پاک می کند و رزمندگان یمنی حملات خود علیه متجاوزان را تشدید خواهند کرد.

لازم به ذکر است که در پی هجوم وحشیانه جنگنده های سعودی به یک مراسم عزاداری در پایتخت یمن صدها نفر از شهروندان یمنی شهید و زخمی شدند. بر اساس این گزارش جنگنده های سعودی مراسم عزاداری و ترحیم پدر «جلال الرویشان» وزیر کشور یمن در جنوب صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند.

شمار قربانیان و مجروحان این حمله وحشیانه جنگنده های سعودی تاکنون به بیش از ۷۰۰ نفر رسیده است.