ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه شورای نگهبان سد محکمی در مقابل ورود فتنه گران به مجلس است، گفت: تضعیف و تخریب این شورا همراهی با دشمنان است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: پروزه تخریب و تضعیف شورای نگهبان توسط برخی از خواص در ۱۲ بهمن در سالروز ورود امام در فرودگاه کلید خورد و متاسفانه تخریب نه بلکه واقعیت انتقام گیری از شورای نگهبان است چرا که شورای نگهبان سد محکم در برابر هجمه های آنها و مانع ورود آنها به مجلس شورای اسلامی است.

وی بیان داشت: تضعیف و تخریب شورای نگهبان توسط هر کسی چه آگاهانه و یا غیر آگاهانه همراهی با دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی است، سران فتنه و حامیان آنها در صدد ورود به خانه ملت بودند تا از این رهگذر شکست های خود را در فتنه ۸۸ جبران کنند.

امام جمعه ایلام افزود: راه حل مشکلات اقتصادی و رکود عمیق و نگران کننده با برقراری روابط سیاسی و اقتصادی با آمریکا و متحدان غربی آنها آمکان پذیر نیست، مطالبه به حق مردم از دولت تدبیر و امید پس از توافق هسته ای و اجرای برجام شکوفایی اقتصاد و بهبود وضع معیشت و ایجاد اشتغال برای میلیونها جوان بیکار جویای کار است.

وی افزود: متاسفانه چندین ماه از توافق هسته ای و اجرای برجام می گذرد نه تنها گشایشی در زمینه اقتصادی و رونق آن حاصل نشده که حتی از شعارهای پر زرق و برق وعده های تحقق دوران طلایی پس از برجام فضای کشور پر کرده بود خبری نیست.

امام جمعه ایلام بیان داشت: هنوز مردم به جزئیات برجام اول دقیقا آگاهی پیدا نکردند، کلید اجرای برجام دو توسط بعضی از مسئولان ارشد دولت زده شد، بدتر از همه متهم کردن اقتصاددانان متعهد و دلسوز کشور به تند روی و مانع تراشی در مقابل اجرای برجام است. اصولا تفکر نظام اقتصاد مقاومتی و پیوستن بدون چون و چرا به نظام سرمایه داری جهانی نمی تواند باعث حل مشکلات اقتصادی و نجات کشور از رکود باشد.

وی تصریح کرد: اولا نظام سرمایه داری حاکم بر جهان غرب به شدت منفعت گرا و صرفا برای کسب منافع و منابع بیشتر کشورهای پولدار طراحی شده است. در فرایند نظام سرمایه داری غرب سلطه و اقتدار سرمایه داران باعث می شود که کشورهای ثروتمند هر چه بیشتر ثروتمندتر و کشورهای در حال توسعه فقیرتر شوند، اما در اقتصاد مقاومتی عمدتا بر توانایی های درونی اقتصادی و هم کاری با کشورهای در حال توسعه تکیه دارد. برای رشد سرمایه در داخل کشور نمی شود خود را به حلقه نظام سرمایه داری غربی وابسته کرد.

حجت الاسلام لطفی عنوان کرد: در نظام سرمایه داری جهانی ایده اصلی رقابت است و قطعا آنها با ابزارهای مهمی که در اختیار دارند در مقابل ما دست بالا را در زمینه های گوناگون خواهند داشت، اما در ایده اقتصاد مقاومتی باید خیلی خوب و با دقت برنامه ریزی کرد که ما در چه چیزهایی دارای مزیت نسبی هستیم و در آنها سرمایه گذاری کنیم و علاوه بر این اصولا اقتصاد مقاومتی عدالت محور است و در صدد تامین منافع عامه و رفع نا برابری های اقتصادی است، اما در نظام اقتصاد سرمایه داری غرب عدالت اجتماعی و برابری اقتصادی معنا و مفهومی ندارد .

وی افزود: باید حل مشکلات اقتصادی و خروج از رکود را فقط در اجرای سیاست های اقتصادی مقاومتی ابلاغی از طرف رهبری جستجو کرد، متاسفانه در مدت ۲.۵ سال از مدت فعالیت دولت فعلی هیچ کدام از وعده های اقتصادی و شعار های انتخاباتی تحقق پیدا نکرده است. الان قدرت خرید مردم بسیار ضعیف و گرانی کالاهای ضروری، عدم مهار تورم جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار داده است دولت باید تدبیری بیندیشد، مهار تورم توسط دولتمردان یکی از شعارهای انتخاباتی است.