عضو شورای سیاسی جنبش انصار الله یمن تاکید کرد که رژیم سعودی درتلاش است از مسؤولیت جنایت تازه خود در صنعا فرار کند.

به گزارش پرس شیعه؛ حمزه الحوثی در صفحه فیسبوک خود نوشت: اقدام متجاوزان در تکذیب جنایت خود در حمله به شهروندان در مراسم عزاداری در سالن بزرگ شهر صنعا در حد خود یک جنایت دیگر به شمار می رود زیرا به منزله اذعان آشکار متجاوزان به بزرگی این جنایت است که معتقدند نمی توانند هزینه آن را بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: این تکذیب به منزله یک تاکتیک برای تلاش جهت کمرنگ کردن جنایت است تا در مرحله بعدی این پرونده را وارد پیچ و خم های کمیته های تحقیق کنند، و به برخی طرف ها در جامعه بین المللی دستاویزی بدهند تا خود را از تنگنای لزوم محکوم کردن عاملان این جنایت آشکار خلاص کنند، و خواستار تحقیق درباره آن شوند تا در نهایت، جنایت لاپوشانی شود.
الحوثی تاکید کرد: دلایلی قوی درباره این جنایت آشکار متجاوزان وجود دارد، و صحنه‌های این جنایت که در حمله جنگندههای متجاوز رقم خورد، پیش روی همه جهانیان است.
وی از جامعه بین المللی و در صدر آنها سازمان ملل خواست تا موضعی عملی و آشکار درقبال این جنایت اتخاذ کرده و کشورهای متجاوز را به خاطر این جنایت محکوم و اقدامات حقوقی لازم را علیه آنها صورت دهد، زیرا آنها جنایت جنگی و نسل کشی مرتکب شده اند و باید فوری تجاوزگری را متوقف و محاصره علیه یمن را بردارند.