شیراز- امام جمعه موقت شیراز گفت: ملت ایران در انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به توصیه‌های رسانه‌های بیگانه توجه نخواهند کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه های نماز جمعه امروز شیراز با اشاره به فرارسیدن زمان انتخابات اظهار داشت: هفته آینده در چنین روزی دو انتخاب بزرگ خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی برگزار می شود که در این میان تاکیدات مقام معظم رهبری، مراقبت از نفوذ دشمنان است، چراکه خبرگان وظیفه بسیار مهمی برعهده دارد.

وی افزود: طی دو سال گذشته شاهد هستیم افرادی را برای حضور در مجلس خبرگان بزرگ می کنند و حتی رادیوهای بیگانه نیز مردم را تشویق برای حمایت از آنان می کنند، بنابراین باید به این موضوع شک داشته باشیم، چراکه دوره تعیین نماینده برای ما از جانب آمریکا و انگلیس گذشته است. آن دوره قاجار بود که دیگران برای ما تعیین تکلیف می کردند.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: همگان بدانند که ملت بیدار و بابصیرت دقیقا برعکس خواسته های دشمنان عمل می کنند و هر اندازه که آنان بر برخی افراد تاکید داشته باشند، ملت آنها را کنار می گذارند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی اضافه کرد: مجلس خبرگان جایگاه افراد عادل، شجاع و سیاستمدار است، چراکه آنان وظیفه بسیار مهمی برعهده دارند، بنابراین باید افرادی انتخاب شوند که فقیه شناس باشند.

خطیب نماز جمعه شیراز با بیان اینکه حامیان و ساکتین فتنه مدنظر مردم قرار دارند، گفت: خطوط قرمز کاملا مشخص است. ممکن است برخی از افراد تایید شده باشند، اما باید به گذشته آنها نیز توجه کرد؛ چراکه ساکتین و حامیان فتنه خط قرمز ما محسوب می‌شوند و مردم آنها را کنار می گذارند.

وی تصریح کرد: ننگ مجلس ششم نباید تکرار شود. مردم اصلح را انتخاب می کنند و توجه ویژه ای به خطوط قرمز خواهند داشت.

حجت الاسلام رضوی اردکانی یادآور شد: فردی که به عنوان نماینده انتخاب می شود نباید گرایش به غرب و آمریکا، فتنه و فتنه‌گر داشته باشد و همچنین نباید منافع شخصی خود را بر منافع ملی ترجیح دهد.

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه هیچ کس حق مداخله در انتخابات را ندارد، اظهار کرد: فرمانداران و استانداران باید مراقب باشند که حمایتی از هیچ کاندیدای خاصی به عمل نیاید، چراکه مردم نماینده می خواهند نه وکیل دولت و باید در تمامی موارد قانون رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه پس از انتخاب شدن زمان فعالیت یک نماینده آغاز می شود، گفت: بیکاری، بیمه و… از مهمترین مشکلات جامعه است که نمایندگان باید به آن توجه ویژه داشته باشند. امروز طرح پزشک خانواده به طور ناقص اجرایی شده و باید نمایندگان جدید آن را تصحیح کنند.

حجت الاسلام رضوی اردکانی تاکید کرد: بیمارستان های خصوصی و دولتی ساخته می شوند در عین حال برخی بیمارستان ها نیز توسط خیرین بنا شده، اما هزینه بیمارستان خیرساز با هزینه بیمارستان خصوصی برابر است در حالی که نباید چنین باشد و خیرین باید دقت بیشتری در این امور داشته باشند.

امام جمعه موقت شیراز تاکید کرد: موضوع بیمه و رسیدگی به وضعیت بیماران خاص باید مدنظر نمایندگان باشد، چراکه هزینه درمان و داروی بیماران خاص بسیار بالا است و در این مسیر خیرین باید وارد شوند و فکر اساسی داشته باشند.