سخنگوی شورای امنیت ملی در کاخ سفید، ضمن ابراز نگرانی از حمله به یک مجلس ترحیم در صنعا، از شروع تجدید نظر در حمایت از ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ فرانس ۲۴ نوشت ند پرایس بعد از حملۀ اخیر که به شهادت بیش از ۱۴۰ یمنی منجر شد، با صدور بیانیه ای اعلام کرد: «عمیقا دربارۀ گزارش های رسیده از حملۀ به مجلس ترحیم در یمن احساس نگرانی می کنیم. این حمله – در صورتی که صحت داشته باشد – ادامۀ زنجیرۀ نگران کننده ای از حملاتی است که شهروندان یمنی را هدف قرار می دهد».
وی با اشاره به این که همکاری امنیتی با عربستان چک سفید امضا نیست، افزود: «با توجه به این حادثه و سایر حوادث اخیر، شروع به تجدید نظر در حمایت خودمان از ائتلاف به رهبری عربستان -که قبلا کاهش یافته بود- کرده ایم».
وی افزود: «ما برای تنظیم حمایت خود به شکلی که با اصول، ارزش ها و منافع آمریکا سازگار باشد آمادگی داریم. رسیدن به توقف فوری و دائمی درگیری فاجعه آمیز یمن از آن جمله است».
بنا به گزارش جیمی مک گولدریک، مسئول هماهنگی انسانی سازمان ملل متحد در یمن، در حملات هوایی به صنعا، پایتخت یمن، که یک سالن عزاداری را هدف قرار داد، بیش از ۱۴۰ نفر شهید و دست کم ۵۲۵ نفر مجروح شدند.