مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) محلاتی با بیان اینکه طلبه و حوزه طراز انقلاب از زمینه‌سازان حکومت جهانی امام زمان (عج) هستند، گفت: طلبه انقلابی مبلغ انقلاب و نظام اسلامی است.

به گزارش شیعه پرس به نقل از مهر، حجت الاسلام مهدی متولی الموتی در گفتگو با مهر، درخصوص ویژگی‌های طلبه و حوزه انقلابی، گفت: از منظر علما، بزرگان، امام راحل و رهبر معظم انقلاب طلبه جامع طلبه‌ای است که بتواند در مسئولیت‌های مختلف دینی، سیاسی و اجتماعی برای مردم و دین کارگشا و مفید باشد.

وی ادامه داد: طلبه‌ای که مسائل جامعه و نظام اسلامی برای او اهمیت دارد می‌تواند در مسیر انقلاب تاثیرگذار بوده و نقش آفرینی داشته باشد.

متولی الموتی، نظام اسلامی را برآمده از نهضت اباعبدالله الحسین (ع) دانست و اظهار داشت: طلاب و حوزویان همواره باید این معنا را به خاطر داشته باشند که نظام جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران شهید آبیاری شده و با حاکمیت و ولایت نائب امام زمان (عج) رهبری می‌شود.

مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) با بیان اینکه این طلاب هستند که حوزه را می‌سازند، اظهار داشت: مسئولیت حوزه و طلبه یکی است بنابراین حوزه زمانی حوزه طراز انقلاب می‌شود که طلبه‌های آن انقلابی باشند، انقلابی فکر کنند و انقلابی رفتار کنند؛ از این رو ارزش‌ها و اهداف نظام اسلامی باید برای طلبه از جایگاه خاصی برخوردار باشد.

وی افزود: مهمترین هدف نظام اسلامی زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) است و در این مسیر حوزه‌ها و طلاب مسئولیت ویژه‌ای دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.

متولی الموتی با بیان اینکه وظیفه طلبه انقلابی اقامه دین و ترویج ارزش‌های الهی است، عنوان کرد: طلبه طراز انقلاب اسلامی با قلم، زبان و عمل خود از حریم قرآن و عترت دفاع می کند.

مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) طلاب انقلابی و حوزه طراز انقلاب را از زمینه‌سازان ظهور برشمرد و گفت: طلبه انقلابی هدفش زمینه‌سازی برای انقلاب حضرت ولی عصر (عج) است و کسی است که به این مفهوم کلیدی و زیبای «دین از سیاست جدا نیست»، مصداق می‌بخشد.

وی افزود: طلبه انقلابی کسی است که مسائل جامعه دینی و اسلامی همچون مسائل فقهی و اصولی برای او اهمیت داشته باشد؛ چرا که بی‌تفاوتی و بی‌توجهی یک طلبه به مسائل جامعه دینی و مسائل روز گاهی ضرباتی به جامعه وارد می‌کند که با ضربات دشمن برابری کرده یا از آن شدیدتر و مخرب‌تر است.

متولی الموتی دغدغه‌مند بودن را از دیگر ویژگی‌ طلبه طراز انقلاب معرفی کرد و گفت: طلبه انقلابی نسبت به جامعه دغدغه دارد و همواره خود را نسبت به نیازهای جوانها و اقشار مختلف مسئول می داند و به قدر توان در مسیر تعالی جامعه قدم بر می دارد.

مدیر مدرسه علمیه باقرالعلوم (ع) با اشاره به عملکرد حوزه‌ها در دو دهه اخیر، اظهار داشت: الحمدلله با وجود مدیران انقلابی و پویا در سطح بالای حوزه‌های علمیه، مدیران ستادی و مدارس علمیه گام‌های بسیار بلندی در انقلابی بار آوردن طلاب و انقلابی شدن حوزه ها برداشته شده است.

وی افزود: برگزاری همایش های مختلف و نگارش کتاب هایی با موضوع انقلاب و انقلابی بودن از جمله فعالیت‌های حوزه در این راستا است، کتاب‌هایی که بعضا در مدارس تدریس نیز می‌شوند با این هدف که طلبه همزمان با درس خواندن و تحصیل علوم دینی با انقلاب، انقلابی شدن و انقلابی ماندن آشنا شود.

حجت الاسلام متولی الموتی خاطرنشان کرد: طلبه‌ای که خود را مبلغ دین می‌داند باید این را نیز بداند که مبلغ دین مبلغ انقلاب و نظام اسلامی نیز هست.