کسب اطلاعات از کره شمالی به خاطر سیستم دیوار آهنین در این کشور آسان نیست اما آگاهی از هر نوع خبر درباره کیم جونگ اون رهبر این کشور بسیار دشوار تر می باشد به خصوص اگر درباره امور شخصی وی باشد که شخصیتش را خدشه دار کند و جنجالی باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ اخیرا دو تصویر از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی منتشر شد که رسانه های عربی آن را رازی شخصی می دانند، به ویژه پس از آنکه در تصویری مشخص شد که وی چند کیلوگرم وزن کم کرده و لاغرتر از چیزی شده است که مردم پیشتر می دیدند.
پایگاه المرصد گزارش داد، سخنان زیادی پیرامون سلامتی و رژیم غذایی کیم گفته شده و اینکه از مشکلاتی در زمینه وزن رنج می برد. حتی گفته شد که وی به نقرس دچار شده است تا که از عصا برای راه رفتن استفاده می کرد.
این در حالی است که پیشتر اخباری منتشر شده بود که بیان می کرد کیم به خاطر ترس مستمر از ترور، بسیار غذا می خورد.
البته برخی از مطبوعات پیشتر افزایش وزن وی تا ۱۳۰ کیلوگرم را به این دلیل دانستند که می کوشید شبیه کیم ایل سونگ پدربزرگش شود، کسی که کره شمالی را بنا نهاد.
روزنامه دیلی میل نوشت که کیم پس از صدور حکم اعدام جانگ سونگ تایک شوهر عمه اش در دسامبر ۲۰۱۳ به خاطر ابتلا به حالت های عصبی بسیار چاق شد؛ چون نگرانی روحی باعث شد اقدام به شرابخواری و زیاده روی در خوردن غذا نماید.
این روزنامه افزود کیم اواخر ۲۰۱۴ اقدام به عمل جراحی کوچک کردن معده نمود تا مانع اشتهای زیادش به غذا شود.