بناب – مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: منطق امام حسین(ع) کوبنده ترین و بهترین پاسخ برای تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسن کاملی فر شامگاه یک شنبه در جمع عزاداران هیأت رزمندگان اسلام شهرستان بناب با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای احیای شعائر دینی بوده است؛ تصریح کرد: دفاع از اسلامی نیز طبق آموزه های دینی بزرگ ترین معروف است که باید همگان نسبت به آن اهتمام ورزند.

وی همچنین با اشاره به اینکه توجه به پیام ها و عبرت های عاشورا در شرایط فعلی بسیار مهم است؛ تأکید کرد: ۳۸ سال است که جمهوری اسلامی علیرغم توطئه ها، فتنه ها و طراحی های دشمنان با عزت و اقتدار روز به روز بالنده تر می شود.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی سپس با بیان اینکه جامعه ایده آل بر اساس فضیلت تقوا و عدالت ساخته می شود؛ افزود: امروز دشمنان با ابزارهای رسانه ای خود در صدد تغییر سبک زندگی اسلامی هستند که آن را طبق آموزه های دینی ائمه(ع) بر اساس تقوا و عدالت بنا نهادند.

حجت الاسلام کاملی فر ادامه داد: دشمنان اسلام امروز با استفاده از ابزارهای رسانه ای همچون ماهواره و شبکه های اجتماعی تلاش دارند زندگی اسلامی را به سمت رفاه طلبی و دنیاطلبی سوق دهند تا بتوانند به منافع خود برسند.

وی تصریح کرد: اگر امروز ایثار و فداکاری و روحیه شهادت طلبی جای خود را به رفاه طلبی و قناعت و صرفه جویی جای خود را به اشرافی گری دهد تحول عظیمی در جامعه رخ می دهد. لذا یکی از عبرت های مهم اباعبدالله الحسین(ع) این موضوع است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی اظهارکرد: یک عده در جامعه تلاش می کنند که آمریکا شیطان بزرگ را به عنوان رقیب سیاسی مطرح کنند ولی در طول ۳۸ سال گذشته در تمام عرصه های مختلف تجربه کردیم که در هر نقطه ای از دنیا که علیه جمهوری اسلامی ایران توطئه ای صورت گرفته، در رأس آن فتنه آمریکا قرار داشته است.

حجت الاسلام کاملی فر با بیان اینکه در شرایط فعلی افرادی در صدد تحریف خط امام راحل (ره) هستند؛ گفت: این عده مطرح می کنند که امام قصد ارتباط با آمریکا را داشتند و در صدد حذف شعار مرگ بر آمریکا بودند. در حالی که اگر به سخنان ایشان به صحیفه نور نگاهی بکنیم متوجه فرمول امام راحل(ره) می شویم و سراسر آثار مکتوب آن بزرگوار در راستای انزجار از آمریکا بود.

وی اظهار کرد: آنهایی که برجام را فتح الفتوح می دانستند الآن اعتراف می کنند که آمریکا بد عهدی کرده است و به وعده های خود جامه عمل نپوشیده است.

حجت الاسلام کاملی فر تأکید کرد: امروز کوبنده ترین و بهترین پاسخ برای تهدیدات دشمنان انقلاب اسلامی منطق امام حسین(ع) است. لذا همواره باید درس ها و پیام های عاشورا و روحیه شهادت طلبی را حفظ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تقویت و حمایت از این نظام بالاترین معروف است؛ گفت: در مقابل تضعیف و تخریب این نظام نیز بالاترین منکر است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورای آذربایجان شرقی دفاع از ولایت را به عنوان نسخه و یکی از فرمول های امام راحل(ره) که فرمودند«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما وارد نشود» نام برد و تصریح کرد: تا زمانی که ولایت فقیه در کشور حاکم است و ولایت فقیه مورد حمایت مردم است، این کشور آسیب ناپذیر بوده و عزت و سربلندی همراه این ملت سرافراز است.

این گزارش حاکی است، در ادامه مراسم که جمعی از مسئولان نیز حضور داشتند ضمن برگزاری و قرائت زیارت عاشورا برنامه عزاداری و مرثیه سرایی نیز اجرا شد.