سومین سمینار علمی با موضوع «آموزش های اسلامی؛ چالش های فرارو» چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در مجتمع آموزش عالی کوثر تهران برگزار می شود.

خدیجه جلالی در گفتگو با شیعه پرس، از برگزاری سومین سمینار علمی با موضوع آموزش های اسلامی؛ چالش های فرارو خبر داد و گفت: سومین سمینار علمی با موضوع آموزش های اسلامی؛ چالش های فرارو چهارشنبه ۲۲ آبان ماه راس ساعت ۹ صبح در سالن جلسات مجتمع آموزش عالی کوثر تهران برگزار می شود.

وی افزود: دکتر ماهانی و آیت الله دکتر مختاری با موضوع نگاهی اجمالی به چالش های سیستم آموزشی ایران در انسان گرایی، حجت الاسلام والمسلمین قمر زاده با موضوع ضرورت قرآنی سازی آموزش ها، دکتر کیباخی با موضوع آسیب شناسی آموزش های اسلامی و حجت الاسلام جهانگیری به گفتگو و ارائه نظر خواهند پرداخت.

مدیر مجتمع آموزش عالی علوم اسلامی خواهران کوثر تهران درخصوص اهداف این سمینار، اظهار داشت: آموزش متون اسلامی در تحقق معرفت ناب اسلامی بسیار لازم و ضروری است از این رو با چالش هایی که در دنیای معاصر با پیشرفت علم و تکنولوژی صورت پذیرفته و باورمندی مردم دنیا نسبت به قدرت و اراده تکنولوژی تا جایی که آموزش‌های اسلامی را تحت‌الشعاع قرار داده و از کارآمدی این علوم به ویژه در نسل جوان کاسته، به نظر می رسد لزوم تقویت جایگاه آموزش‌های اسلامی در جهت تأثیرگذاری و رساندن ندای حق نیازمند تحولی بنیادین در روش‌های آموزش است.

جلالی ادامه داد: در همین راستا مجتمع کوثر با همکاری پژوهشکده مطالعات تخصصی کوثر در نظر دارد سلسله نشست‌هایی با اندیشمندان برجسته کشورهای اسلامی که در این زمینه اهل پژوهش و مطالعه و صاحب نظر هستند برگزار کند تا با آگاهی از دستاوردهای پژوهشی آنها مسیر آموزش متون اسلامی که حوزه‌های علمیه عهده‌دار اصلی آن هستند با دقت بیشتری ریل گذاری شود.

وی افزود: به همین جهت سومین سمینار علمی، با موضوع « آموزش های اسلامی و چالشهای فرارو » با حضور دکتر ماهانی استاد و پژوهشگر بین المللی دانشگاه Utm و اساتید دانشگاه و حوزه های علمیه جمهوری اسلامی ایران در همین مرکز برگزار می شود.