مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین گفت: اندونزی در سال ۲۰۱۹ در رویداد مسابقات قرآنی بین المللی دستاوردهای بسیاری را کسب کرده است.

به گزارش شیعه پرس؛ دبیرکل مرکز ملی آموزش قرآن اندونزی و نیز مدیر ارشاد اسلامی وزارت دین گفت: اندونزی در سال ۲۰۱۹ در رویداد مسابقات قرآنی بین المللی دستاوردهای بسیاری را کسب کرده که این موفقیت ها بسیار عالی و ممتاز است.

به گفته وی، طی سال ۲۰۱۹، پنج قاری اندونزیایی در مسابقات بین المللی قرآن کریم کشورهای مختلف، مقام اول را کسب کردند: احسان رمضان در قطر، سلمان امرالله در ایران، شهرانی در بحرین، شمسوری فردوس در ترکیه و مفتاح فرید در مراکش.

همچنین دو قاری مرد و زن نیز مقام دوم را کسب کردند، یعنی قدر اسمدی در کویت و ورده در مالزی. دو قاری نیز مقام سوم را کسب کردند، یعنی رفقی حواری در ایران و صدیق مولیانا در ایران.

وزارت دین برای این موفقیت از آن نفرات تقدیر کرد و مبلغ تشویقی اهدا کرد که ۲۵ میلیون روپیه برای مقام اول، ۲۰ میلیون روپیه برای مقام دوم و ۱۵ میلیون روپیه برای مقام سوم تقدیم شد.

جُریدی در پایان اظهار داشت: این تشویق ها قابل بهبود است و حتی آنها می توانند از طریق مجاری ویژه همانند ورزشکاران برتر به عنوان کارمندان دولت منصوب شوند.