مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان یکشنبه شب در مساجد، حسینیه ها و هیات های کویت با حضور پرشمار عزاداران کشورهای مختلف اسلامی برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه؛ در مراسم شب هشتم ماه محرم، همچون شب های گذشته حسینیه ها و مساجد کویت شاهد حضور انبوه دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) در دسته های سینه زنی و زنجیرزنی بودند.
روزنامه النهار چاپ کویت در شماره روز یکشنبه نوشت: حجت الاسلام «سیدحسن زلزله» از روحانیون برجسته کویت طی سخنانی در یکی از حسینیه های این کشور با تفسیر سوره مبارکه نور، به تشریح ابعاد قیام نهضت حسینی پرداخت و آموزه های عزاداری را تبیین کرد.
روزنامه الرای نیز با اشاره به افزایش چشمگیر محبان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در مجالس حسینی نوشت: در حسینیه عباسیه، آیت الله «فاضل المالکی» از مراجع تقلید شیعه عراق، اصول ایمان و توحید را تشریح و داستان حضرت ابراهیم علیه السلام و ذبح حضرت اسماعیل را با حماسه کربلا مقایسه کرد. او همچنین شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) را نماد ایثارگری در راه خدا دانست.
الرای می نویسد: اغلب حسینیه های کویت مملو از جمعیت شده و عزاداران با نشستن در خیابان های اطراف از مجالس وعظ و ارشاد مذهبی بهره می برند.
این روزنامه ادامه داد: در حسینیه «ابوالفضل العباس» کویت شیخ «مرتضی البالدی» از علمای این کشور ضمن نوحه خوانی و ذکر مصیبت سید الشهدا علیه السلام، گفت: امام حسین(ع) و یاران وفادارش با شهادت خود عزت و بالندگی دین مبین اسلام را تضمین کرده اند.