دفتر مطبوعاتی والی «ننگرهار» اعلام کرد: در درگیری میان گروهی طالبان در ولایت ننگرهار افغانستان ۱۵ تن کشته زخمی شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری «رصد»، در پی درگیری میان گروهی میان دو جناح طالبان در ولایت ننگرهار، هفت تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شده اند.

دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار اعلام کرد: درگیری میان این دو جناح طالبان عصر روز گذشته حوالی ساعت چهار عصر، در منطقه «انبارخانی» در روستای «ترکی» از توابع شهر «بتی‌کوت» این ولایت صورت گرفته است.

در میان کشته‌ شدگان یکی از اعضای ارشد گروه طالبان و نیز در میان زخمی شدگان فردی به‌ نام «قاری محمد» فرماندار خود خوانده طالبان در شهر «مومن‌دره» این ولایت قرار دارد.

در خبر دفتر مطبوعاتی والی ننگرهار مشخص نشده است که این درگیری میان کدام‌ جناح‌های گروه طالبان صورت گرفته است.

پس از افشای مرگ «ملا عمر» رهبر اسبق طالبان، این گروه به سه شاخه‌ عمده تقسیم شده‌ است. یکی از شاخه‌های گروه طالبان تحت رهبری «ملا هیبت‌الله آخوند زاده» جانشین «ملا اختر منصور» رهبر سابق گروه طالبان است، شاخه‌ دیگر آن تحت رهبری «ملا محمد رسول» بوده که بیشتر در ولایت‌های غربی فعالیت دارد.

شاخه‌ سوم گروه طالبان نیز شاخه‌ «منصور داد الله» است که وی سال گذشته در ولایت زابل کشته شد و اکنون رهبری این شاخه‌ گروه طالبان را برادر زاده‌ او «امداد الله» به عهده دارد که در برخی از ولایت‌های جنوبی افغانستان از جمله ولایت زابل، فعالیت می‌کند.