رشت- امام جمعه موقت رشت با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو گفت: مشارکت حداکثری، خنثی کننده توطئه دشمن برای نفوذ است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام غلامرضا شفیعی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به ایام فاطمیه اظهار کرد: شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) برای حضرت علی (ع) سخت ترین اتفاق بود و ایشان در مورد این داغ فرمودند که با رفتن فاطمه (س) تکیه گاهم را از دست دادم.

وی افزود: هرچند این غم برای ایشان بسیار سخت بود ولی سخت تر از آن زمانی بود که حضرت زهرا (س) را در مقابل ایشان کتک زدند و ایشان به خاطر قولی که به پیامبر (ص) داده بودند، صبر کرده و کظم غیظ کردند.

حجت الاسلام شفیعی زاده با بیان اینکه حضرت زهرا (س) نخستین شهیده راه ولایت بوده اند گفت: ولایتمداری خصوصیت بارز فاطمه (س) بوده و در راستای حمایت از ولایت به شهادت رسیدند.

برگزاری انتخابات نماد اقتدار ملی

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات پیش رو گفت: اگر در دنیا نسبت سنجی در طول تاریخ شود، کشوری که بیشترین تعداد انتخابات را برگزار کرده ما هستیم و حتی کشورهایی که خود را مهد آزادی می دانند، به اندازه ما انتخابات برگزار نکرده اند.

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات آزاد به رغم هزینه هایی که برای کشور دارد اما فرصتی است که به واسطه آن مشروعیت برای نظام حاصل می شود و جلوه ای از شکوه حضور مردم است.

حجت الاسلام شفیعی زاده افزود: با برگزاری انتخابات انحصار قدرت شکسته می شود و چرخش قدرت پیش می آید.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه به واسطه برگزاری انتخابات میزان انسجام ملی و همبستگی بالا می رود گفت: امروزه اقتدار سیاسی و ملی هر مملکتی در برگزاری انتخابات معنا پیدا می کند و حضور پررنگ مردم، نشان از این اقتدار در هر کشور است.

مشارکت حداکثری، خنثی کننده راهبرد دشمنان

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو تصریح کرد: انتخابات هفتم اسفند از چند منظر دارای اهمیت است و در این دوره خصوصیاتی وجود دارد که در انتخابات ماقبل نبوده است.

حجت الاسلام شفیعی زاده گفت: یکی از خصوصیات این انتخابات این است که این دوره ، نخستین انتخابات در دوران پسا برجام و بعد از مذاکرات است و به واسطه همین موضوع، دغدغه هایی درباره نفوذ وجود دارد.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: دشمن در این انتخابات به دنبال نفوذ بوده و همه جا هم اعلام کرده و گفته است که منافذی برایشان به وجود آمده و تاکید دارند که باید از این منافذ استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت در این انتخابات این منافذ را می بندد.

حجت الاسلام شفیعی زاده افزود: در انتخابات پیش رو نظام به دنبال مشارکت حداکثری مردم است چرا که این مشارکت خیلی مهم بوده و استراتژی دشمن را خنثی می کند.

امام جمعه موقت رشت تاکید کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات نه تنها برای ملت ما اقتدار و توسعه به ارمغان می آورد بلکه نقشه های دشمن را که در صدد به زیر سوال بردن صحت و سلامت انتخابات هستند را نیز خنثی می کند.

حجت الاسلام شفیعی زاده القای سرد بودن فضای انتخابات و زیر سوال بردن عادلانه بودن آن را از دیگر نقشه های دشمنان دانست و تصریح کرد: طرح بی خاصیت جلوه دادن منتخبان مردم در مجلس نیز از دیگر راهبردهای مهم دشمن است به همین دلیلی باید مشارکت حداکثری داشته باشیم.

حق رای، امانتی الهی

خطیب جمعه رشت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حق رای امانتی الهی است گفت: آحاد مردمی که حق رای دارند، موظفند وظیفه امانت داری خود را به بهترین شکل که همان انتخاب افراد اصلح است، به جا بیاورند.

ولایتمداری ویژگی مهم منتخبان ملت

حجت الاسلام شفیعی زاده با اشاره به شرایطی که در زمان مجلس ششم به وجود آمد تاکید کرد: هرکس در به وجود آوردن شرایط مشابه دخیل باشد و مجلسی نامتناسب با آرمان های انقلاب و نظام به وجود بیاورد، باید پاسخگو باشد.

خطیب جمعه رشت ولایتمداری در عمل را مهمترین خصوصیت منتخبان مردم دانست و ادامه داد: افرادی که انتخاب می شوند باید کارآمد، لایق و توانمند باشند و بتوانند از حقوق مردمی که به آنها رای داده اند دفاع کنند.

وی افزود: این افراد همچنین باید دارای بصیرت و تحلیل در تصمیم گیری بوده و به ویژه از جریانات فتنه مبرا باشند.

حجت الاسلام شفیعی زاده همچنین با اشاره به خصوصیات منتخبان خبرگان تصریح کرد: مردم باید شرایط را تشخیص بدهند و اصلح را انتخاب کنند.

امام جمعه موقت رشت گفت: اصلح در خبرگان شامل افرادی می شود که از همه فاضل تر، عالم تر و با بصیرت تر بوده، سابقه بیشتری در نشر علم و مبارزه انقلابی داشته و همواره همراه و پیرو ولایت فقیه باشد.

وی تاکید کرد: در بررسی سوابق افراد برای انتخاب اصلح باید به این نکته توجه شود که در جریانات انقلاب و فتنه چه موضع گیری داشته اند.

حجت الاسلام شفیعی زاده با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره انتخابات در دیدار با مردم تبریز تصریح کرد: سخنان رهبر در خصوص انتخابات در این دیدار فصل الخطاب است و باید منشور انتخابات شود.

دشمن به دنبال تضعیف جایگاه خبرگان

وی همچنین با اشاره به جمله ای از رهبر انقلاب گفت: همانطور که رهبر نیز فرموده اند، دشمن روی مجلس خبرگان برنامه ریزی کرده و می خواهد با تزلزل در این مجلس، اصل ولایت را نشانه رود.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: دشمن به این مهم دست یافته که برای از بین بردن ولایت، باید اول بازوهای آن که همان خبرگان است را بزند ولی مردم با بصیرت و دشمن شناسی باید مراقب بازوهای ولایت بوده و این نقشه دشمن را نقش بر آب کنند.

حجت الاسلام شفیعی زاده به برخی تحرکات دشمن در گیلان در راستای تخریب برخی نمایندگان با سابقه خبرگان اشاره کرد و گفت: رفتارهای دشمن نمایان شده و اقداماتی صورت گرفته که از طریق انتشار دروغ در فضای مجازی به دنبال تخریب برخی چهره های با سابقه نظام و خدوم به ملت هستند ولی باید بدانند که وعده خدا رسوا کردن دروغگو و هتاک است.

وی خاطر نشان کرد: مردم گیلان بسیار حق شناس بوده و جلوی هرگونه رفتارهای شیطانی دشمن که با هدف تخریب چهره های خدوم انجام می شود را می گیرند و نمی گذارند دشمن بازوان ولایت را نشانه بگیرد.

خطیب جمعه رشت با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط قانونی توسط کاندیداها گفت: کاندیداها مراقب باشند که در فرصت تبلیغاتی خود خارج از قانون رفتاری نداشته باشند و از طرفی اگر قوه قضائیه تخلفی را دید با رأفت اسلامی برخورد کند.

حجت الاسلام شفیعی زاده همچنین با اشاره به لزوم اجرای دستورات نماینده ولی فقیه در هر استان که در محدوده اختیارات خود صادر می کنند یادآور شد: طبق فرمایش رهبری، سرپیچی از دستوراتی که نماینده ولی فقیه در هر استان در قلمرو اختیاراتش صادر می کند، جایز نیست.