مشهد- امام جمعه موقت مشهد مقدس گفت: مجلس خانه ملت است نه خانه احزاب و از آنجا که مجلس حافظ امنیت ملی است لذانماینده ای که به آن راه پیدا می کند باید نقش خود را به درستی بشناسند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمد باقر فرزانه در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در انتخابات پیش رو باید افرادی را انتخاب و روانه مجلس کرد که بتوانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

وی با اشاره به اهمیت مجلس افزود: مجلس تامین کننده منافع عمومی است و به تعبیر مقام معظم رهبری ریل گذار حرکت مسئولان اجرایی بر عهده مجلس است.

امام جمعه موقت مشهد با بیان این موضوع که مجلس پیشانی نظام است، ادامه داد: باید افرادی را انتخاب کرد و به مجلس فرستاد که رسانه‌های جمعی دنیا وقتی آن را به تصویر می‌کشند، بر پیشانی آن مرگ بر آمریکا قابل مشاهده باشد.

وی با بر شمردن وظایف و نقش های نامزدهای انتخاباتی گفت: نخستین اصل ولایت مداری و تدین و وابستگی به معارف اهل بیت و فقاهت است.

وی اصل دوم و شرط لازم برای انتخاب نماینده اصلح را استکبارستیزی عنوان کرد: این موضوع یکی از اصول مهم و پایه گذاری شده توسط امام راحل و از اصول انقلاب اسلامی است و لذا باید به آن توجه داشت.

امام جمعه موقت مشهد دفاع از مظلومان را اصل سوم و شرط لازم برای یک نماینده اصلح دانست و افزود: آزادی فلسطین و حمایت از محرومان در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

وی با تاکید بر این موضوع که نماینده مردم باید از تزویر و اشرافی گری به دور و پاک و منزه باشد، ادامه داد: مجلس سد محکمی در برابر دشمن است و لذا باید نمایندگان از هر حیث افرادی هوشیار باشند تا اجازه هیچ نفوذی را به دشمن ندهند.

امام جمعه موقت مشهد ادامه داد: مجلس خانه ملت است و خانه یک فرد و یا یک حزب نیست.

وی با اشاره به جایگاه مقام معظم رهبری به عنوان برترین نقش و امامت نظام بیان کرد: آنچه اسلامیت نظام را حفظ می‌کند و سیاست‌های اصولی را اعلام می‌کند جایگاه رهبری است و لذا مجلس خبرگانی که این رهبری را در شرایط خاصی انتخاب می‌کند نیز باید دارای جایگاه خاصی باشد.

وی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی یک مجموعه از اجزای ریز و درشت است که هر کدام از این اجزا جایگاه و اهمیت خودش را دارد و به مقدار نقشی که در تحقق اهداف ایفا می‌کند حائز اهمیت است، برترین نقش را در این نظام رهبری و امامت نظام دارد.

فرزانه افزود: مجلس شورای اسلامی تجلی گاه عزت ملی است و لذا این عزت با افرادی که ما در هفتم اسفند ماه انتخاب می کنیم متجلی خواهد شد.