جمعیت موریتانیایی دفاع از قدس و حمایت از محور مقاومت (البراق) با انتشار بیانیه ای به جنایت عربستان سعودی در یمن واکنش نشان داد.

به گزارش پرس شیعه؛ در این بیانیه آمده است که از بیش از یک سال پیش مردم آزاده یمن در معرض انواع جنایات حاکمان آل سعود قرار گرفته اند، حاکمان نادانی که در غرق در خدمت به دشمنان این مردم شده اند.

این جمعیت موریتانیایی خاطرنشان کرد، حاکمان سعودی که پیش از این ثروت ملت خویش را بر باد داده اند فقط به این بسنده نکرده و هم اکنون با این ثروت در صدد تفرقه انداختن میان امت اسلامی بوده و به جای شناساندن دشمن واقعی، دشمنی خیالی ترسیم می کنند.

در این بیانیه آمده است: این حاکمان به دلیل ناکامی خفت بارناشی از پایداری مردم قهرمان یمن در برابر ماشین انهدامی شان که به هیچ کس رحم نمی کند، در ورطه ناکامی و پستی افتاده اند. نومیدی سعودیها آنان را به ارتکاب جنایتی واداشت که محل برپایی مجلس ترحیم در شهر مقاوم صنعاء را بمباران کردند.

این جمعیت موریتانیایی تأکید کرد که حمله جنایتکارانه به صنعا، به شهادت کودکان و زنان منجر شد.

جمعیت موریتانیایی دفاع از قدس و حمایت از محور مقاومت (البراق) در پایان بیانیه خود اعلام کرد:
– این کشتار وحشتناک را محکوم می کنیم.
– از آزادگان جهان می خواهیم برای مهار کردن دشمنان تلاش کرده و همکاری کنند.
– از امت اسلامی می خواهیم با تشکیل کمیته های حمایتی، این مردم مقاوم قهرمان را حمایت کنند.

– از سازمان ملل می خواهیم با تشکیل کمیته های ویژه رسیدگی به این جنایت، خاندان آل سعود را برای مجازات به دادگاه جنایی بین المللی بکشاند.

جنگنده های ائتلاف سعودی عصر شنبه مراسم ختم پدر وزیر کشور یمن در صنعا را بمباران کردند که به شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از شرکت کنندگان در این مراسم منجر شد. براساس آمار اولیه اعلام شده از سوی هماهنگ کننده امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد تعداد شهدا و مجروحان این حمله بالغ ۶۴۰ نفر برآورد شده است.