بجنورد- امام جمعه بجنوردبا بیان اینکه مجلس خبرگان سنگر دیدبانی نظام وشناسایی فتنه است، افزود: مردم باید درانتخابات این مجلس به کسانی رأی دهند که در تمام دوران انقلاب و ولایت حرکت کرده باشند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، اظهار کرد: همه مردم وظیفه شرعی و ملی دارند در این عرصه مهم حضوری پرشور و شعور داشته باشند.

وی با بیان اینکه در این میان اهمیت مجلس خبرگان رهبری از مجلس شورای اسلامی بالاتر است، افزود: مجلس خبرگان رهبری سنگر دیدبانی نظام بوده و از این رو فتنه گران و منافقان را شناسایی می کند به همین دلیل لازم است مردم در انتخاب نمایندگان این مجلس دقت بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: می بایست در انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان این شاخص را در نظر داشت که چه کسی در تمام دوران انقلاب در مسیر ولایت حرکت کرده و یک گام در پایداری از اسلام عقب نگذاشته است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی اضافه کرد: در انتخابات مجلس خبرگان رهبری باید کسی را انتخاب کرد که امامت و ولایت را قبول داشته و در راه انقلاب و ولایت تاثیرگذار بوده است.

وی در ادامه با اشاره به به اهمیت انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز اگر مردم می بینند که دشمنان و رسانه های متعارض با اسلام بر لیست های خاصی تاکید می کنند آگاه باشند که فتنه ای در راه بوده و دشمنان قصد فریب ملت را دارند.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه انتخابات نماد حضور، بلوغ و رشد ملت است، تصریح کرد: نعمت انتخاب، به انسان هویت می بخشد و رسالت معنوی او را بهتر جلوه می دهد بنابراین باید در انتخاب نامزدهای اصلح دقت کافی را داشته باشیم.

وی مهم ترین شاخص انتخاب درست یک نماینده را مردم باوری و شجاعت دانست و افزود: یک نماینده باید بعد از رفتن به مجلس گذشته خود را از یاد نبرد و به فکر مشکلات مردم باشد علاوه بر این در مقابل دشمنان و حیله های استکباران شجاعت کافی از خود بروز دهد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه درخراسان شمالی تصریح کرد: یک نماینده نباید وامدار قدرتمندان و ثروتمندان بوده و ترس و طمع زندگی و مسائل دنیوی را داشته باشد.

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: در جریان رقابت ها و تبلیغات انتخاباتی نیز باید همه نامزدها و حامیان و هواداران آنها اخلاق اسلامی و نمایندگی را رعایت کرده و ضمن اجتناب از تخریب رقبا همواره قانون‌مدار و اخلاق‌محور باشند.