اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات عامل افزایش اقتدار نظام اسلامی در عرصه جهانی و پاسخ محکمی به توطئه های دشمنان است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: مساله پیش روی این روزها برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است که همه واجدین شرایط رأی باید عزم شرکت در انتخابات را داشته باشند چرا که این رای ها رای به نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی است و بر قدرت نظام اسلامی و انقلابی در عرصه جهانی می افزاید.

وی افزود: حماسه حضور مردم در انتخابات هفتم اسفندماه در واقع تداوم حماسه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن سال جاری است و مردم بار دیگر باید با هشیاری و پایداری در این انتخابات نیز حماسه آفرین شوند.

امام جمعه اراک بیان داشت: تصمیم گیری مردم در هر دو این انتخابات بسیار مهم و و حساس است و مردم باید هوشیارانه دست به انتخاب کاندیداها بزنند و از سوی دیگر کاندیداهای مجلس باید اخلاق را در تبلیغات خود رعایت کنند و از جدال و منازعه خودداری کنند و اصول و ضوابط اخلاق اسلامی و انتخاباتی را رعایت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه کاندیداها باید طوری عمل کنند که انتخابات تجلی اتحاد و انسجام کشور باشد، تصریح کرد: کاندیداهای انتخابات اصول اخلاقی را رعایت کرده و از منازعه پرهیزکنند چرا که انتخابات باید بیش از هر چیز، تجلی اتحاد، انسجام و یکپارچگی جامعه باشد.

دری نجف آبادی تاکید کرد: از دستگاه های امنیتی، انتظامی و شورای تامین استان تقاضا داریم نظارت دقیقی بر عملکرد کاندیداها داشته باشند و با متخلفین انتخابات و کسانی که به دنبال درست کردن منازعه و فتنه هستند با جدیت برخورد کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: هدف باید این باشد که افراد تاثیرگذار در مسیر خدمت به مردم از سوی رای دهندگان انتخاب شوند و این یک امانت مهم بر دوش رای دهندگان است که با آگاهی و به دور از سلایق شخصی، افراد شایسته و کاردان را انتخاب کنند و این تکلیف مهم را به نحو احسن به انجام برسانند.

دری نجف آبادی یادآور شد: برگزاری انتخابات باید زمینه ای برای اتحاد، انسجام و یکپارچگی بیشتر باشد و همدلی در آن بیش از هر مساله دیگری نمایان شود تا زمینه سوء استفاده برای دشمنان نظام اسلامی فراهم نشود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید آیت الله محلاتی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران و پاسداشت روز روحانیت اظهار داشت: شهید محلاتی و همه شهیدان، دِین خود را به خوبی به اسلام و انقلاب اسلامی ادا کردند و امروز نیز ما وظیفه داریم امانت داران خوبی برای امانتی که شهیدان با نثار خون خود برجای گذاشته اند باشیم.

دری نجف آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته مهندسین بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی و کارهای علمی و جهادی در مسیر پیشرفت تولید و اقتصاد کشور و افزایش صادرات غیرنفتی از سوی تمامی دست اندرکاران و متخصصین در کشور تاکید کرد.