معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گرگان گفت: اجتماع متمرکز هزاران نفر از عزاداران حسینی روز تاسوعا در گرگان برگزار می‌شود.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی فرمانداری گرگان، سید محسن کاظمی در جلسه‌ای که به مناسبت هماهنگی روز تاسوعای حسینی در فرمانداری گرگان برگزار شد، از برگزاری اجتماع متمرکز هزاران نفر از عزاداران مردم شهر دارالمؤمنین گرگان روز تاسوعای حسینی در مرکز استان گلستان خبر داد.

وی افزود: مراسم متمرکز روز تاسوعا همانند سال گذشته با قوت در شهر گرگان اجرا می‌شود و هزاران نفر از مردم گرگان به صورت متمرکز در روز تاسوعای حسینی در چهار راه میدان گرگان اقامه عزا می‌کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گرگان خطاب به روسای ادارت شهرستان گرگان تصریح کرد: اقدامات پشتیبانی برای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم انجام شود.

کاظمی افزود : این مراسم در ساعت ۹ صبح روز تاسوعا در چهار راه میدان آغاز می‌شود و بیش از ۱۰ مداح برجسته استانی و کشوری در این مراسم شرکت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: هفته اول ماه محرم به نام هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است و بهتر است که برنامه‌های هیات‌ها در کنار عزاداری به ترویج و توسعه این امر مهم نیز اختصاص داده شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار گرگان تصریح کرد: نوکری امام حسین (ع) زمان و ساعت کار نمی‌شناسد و همه ما شبانه‌روزی در این راه گام بر می‌داریم و باید در این راه، هدف از قیام عاشورا و توسعه و ترویج فرهنگ عاشورا را در نظر داشته باشیم.