قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: نتیجه نهایی برجام دادن امتیازات نقد و گرفتن وعده های نسیه بود و تنها چیزی که امریکا در برجام به ما داد شکلات سمی روان گردان بود.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی گفت: تقوا فقط در بعد فردی نیست بلکه دارای ابعاد اجتماعی است و در ترک دنیا و سیر در انفس خلاصه نمی شود بلکه گستره زیادی دارد و برای نمونه اگر یک مسئول با بهره گیری از منابع طبیعی و نیرو ی انسانی کشور فکری به حال مشکلاتی مانند بیکاری کند و به فکر مردم باشد دارای تقواست و اگر به مسائل مردم بی تفاوت باشد بی تقوایی پیشه کرده است.

دفاع مقدس را با برجام مقایسه نکنید

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه قیاس میان برجام و دفاع مقدس مردود است گفت: برخی از افراد استان قزوین حرف هایی را زده اند که برای وجهه استان مناسب نیست و مثلا گفته اند اگر برجام از دفاع مقدس بزرگ تر نباشد کمتر هم نیست که باید به آنها گفت استان ما رجایی، ابوترابی، بابایی و لشگری ها دارد و این اظهارات باعث تنزل استان ما در دیدگان انقلابیون و خانواده های شهید و ملت می شود.

آیت الله عابدینی بیان کرد: نباید با اظهار نظرهای اینگونه وجهه استان شهید پرور قزوین را در سطح کشور خراب کنیم.

وی افزود: ما در دفاع مقدس هیچ امتیازی از کسی نگرفتیم و با تلاش خودمان دشمنی های دشمن را به خودشان بازگرداندیم، در دفاع مقدس تمامی ملل مسلمان فهمیدند که می توانند ما را در مبارزه با استکبار الگو قرار دهند اما در برجام آنها از ما ناخوشایند و تا حدی ناامید شدند.

امام جمعه قزوین گفت: در دفاع مقدس آیاتی داشتیم که ما را به سمت جهاد و مقاومت سوق می دادند اما در برجام به دلیل زیاده روی در مذاکره با امریکا و غرب شرمنده بسیاری از آیات هستیم.

وی اضافه کرد: در دفاع مقدس امام خمینی (قدس سره) فرمودند من دست رزمندگان را با افتخار می بوسم اما در قضیه برجام مقام معظم رهبری کی مشابه این جملات را بکار بردند؟

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه تنها چیزی که امریکا در برجام به ما داد شکلات سمی روان گردان بوده اظهارداشت: هر کسی این شکلات را می خورد دیوانه می شود و خیال پردازی می کند و فکر می کند تنها راه پیشرفت و توسعه توجه به بیگانگان و استکبار است.
آیت الله عابدینی گفت: این حرف ها را زدم تا حجت را از طرف ملت و انقلابیون تمام کنم تا دیگر کسی از این استان این گونه اظهار نظر نکند.

به آمریکا اعتماد نداریم/ مشارکت گسترده در انتخابات

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در جمع مردم آذربایجان تاکید کردنده اند که به امریکا نمیشود اعتماد کرد و با این بیان حجت را تمام و این نکته را در آستانه انتخابات به ما یادآوری کردند تا بدانیم ویژگی یک نماینده خوب اجنبی پرست نبودن است.

امام جمعه قزوین یادآورشد: دو عید بزرگ را در پیش داشتیم که یکی از آنها را پشت سر گذاشته ایم و رهبر معظم انقلاب اسلامی راهپیمایی امسال را به ملت تبریک گفتند اما از الان به بعد باید به فکر عید بزرگ دوم باشیم.

وی با تاکید بر اینکه الویت اول انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان شرکت حداکثری ملت و الویت دوم انتخاب نماینده اصلح است گفت: باید با تفکر و تحقیق دست به انتخاب بزنیم و اخلاق را رعایت کنیم و از دوستی و دشمنی های دنیوی بپرهیزیم.

آیت الله عابدینی با تسلیت حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: باید رفتارمان طوری باشد که وظیفه دینی خود را نسبت به این بانو ادا کرده و شرمنده نشویم.