یک مسئول جهاد اسلامی از موفقیت آمیز بودن تلاش های سازمان ملل برای برقراری آتش بس در غزه مطابق با شروط گروه های مقاومت، خبر داد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از فلسطین الیوم، یک مسئول جهاد اسلامی از موفقیت آمیز بودن تلاش های سازمان ملل برای برقراری آتش بس در غزه مطابق با شروط گروه های مقاومت، خبر داد.

بر اساس این گزارش، منبع مذکور در سخنانی گفت: در راستای موافقت گروه‌های فلسطینی و جنبش جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر برای آتش‌بس فوری، این آتش‌بس حاصل شد.

وی تصریح کرد: در مقابل، رژیم صهیونیستی با پیشنهاد مصر برای آتش‌بس فوری و توقف توقف تیراندازی به سمت فلسطینی‌های مشارکت‌کننده در راهپیمایی بازگشت موافقت کرد.

در همین راستا، شبکه الجزیره به نقل از برخی منابع تاکید کرد که جهاد اسلامی و رژیم صهیونیستی با درخواست مصر برای توقف درگیری‌ها در غزه موافقت کرده‌اند.

در همین حال مصعب پریم سخنگوی جهاد اسلامی از آغاز آتش‌بس از راس ساعت ۵:۳۰ دقیقه امروز پنجشنبه به وقت محلی پس از موافقت طرف صهیونیستی با شروط وخواسته‌های مقاومت خبر داد.

پریم اظهار داشت که این توافق پس از آن حاصل شد که مقاومت هیبت و شوکت نتانیاهو و ارتش او را در هم شکست و قهرمانانه از ملت فلسطین دفاع کرد.

وی توقف سیاست ترور در غزه، عدم سرکوب تظاهرات بازگشت در مرزهای این باریکه و آغاز عملی کاهش محاصره غزه را از جمله شروط این توافق عنوان کرد.

پریم تاکید کرد که آمادگی مقاومت در میدان نبرد و تلاش‌های مصر ضامن این توافق بود.